- 381 Artikel 83 Er zijn 3 veldhospitalen ten helioeve der expeditionnaire brigades. Elk veldhospitaal bestaat uit 1 Veldhospitaal 3 Verbandplaats-afdeelingen 1 Compagnie hospitaal-soldaten. Hier is dezelfde vraag van toepassing, welke bij artikel G5 werd gedaan met betrekking tot de 3 compagnieën genietroepen, welke bij de expeditionnaire brigades zijn ingedeeld; namelijk deze: „wat staat dan wel ten dienste van de overige brigades?" Artikel 8G. liet korps militaire paardenartsen telt 3 Militaire paardenartsen le klasse kapitein 7 Militaire paardenartsen 2e en 3e klasse (le en 2e luitenant). Zij zijn verdeeld als volgt: 1 bij elke brigade 1 bij het depoteskadron der cavalerieen 1 bij het artilleriedepot. Te Makasser bevinden zich volgens schrijver een mobiel detache ment cavalerie met 30 troepenpaarden en eene mobiele sectie lichte veldartillerie met 32 troepenpaarden. Bovendien bestaat daar eene permanente commissie, belast met den aankoop van jonge paarden voor de bereden wapens. Een paardenarts kan er alzoo niet gemist worden. Bij de uitbreiding, welke schrijver aan het remonte-depot wenscht te geven, mag ook daar geen paardenarts ontbreken. Worden de eskadrons en batterijen, welke bij de 3°, 4e, 5°, 63 en 7C brigade zijn ingedeeld, in een tweetal garnizoenen samenge trokken, dan kunnen daardoor allicht twee of drie paardenartsen worden uitgespaard. Artikel 87. De compagnieën hospitaal-soldaten zijn ingedeeld bij de veld hospitalen ten behoeve der expeditionnaire brigades. Bij elke compagnie is één luitenant der infanteriedie als compagnesi-

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 396