407 wat overeenkomstig die bepalingen geschiedde, was het op de gebrui kelijke wijze in garnizoens- en korpsorderboeken bekend maken van de periodieke verandering in de samenstelling der colonnes. Behalve de transportparken voor de mobiele colonnes worden op verschillende plaatsen, waar geen dergelijke mobiele troepenmacht in garnizoen is, depots van transportmiddelen op de been gehouden, bestaande uit olifanten, kameelen en draagossen, die alle, behalve de olifanten, gehuurd zijn. Buitendien zijn er in het leger verschil lende troepenkorpsen en diensten, die ten allen tijde hun trein bij zich hebben. Zoo hebben de rijdende en veldbatterijen trekossen voor de voertuigen der 2e linie, en zijn er olifanten en trekossen voor den belegeringstrein beschikbaar. De bergbatterijen zijn voor zien van 66 muildieren voor de bagage, waardoor de geheele batterij gedeelteljjk marschvaardig of met de helft harer sterkte geheel marsch- en gevechtsvaardig kan uitrukken. Elk korps van het Punjaub-grensleger mag een voldoend aantal kameelen en muildieren onderhouden, die de helft van het regiment in staat stelt om uit te rukken geheel toegerust voor een tocht van 15 dagen, of het geheele korps op beperkten voet uitgerust voor 3 dagen. Bovendien zijnde Inlandsche cavalerie-regimenten in hetPunjaub-, Bengaalsche en Bombay-leger ten allen tijde gedeeltelijk in het bezit van hun trein in den vorm van kameelen, draagpaarden of muildie ren, waardoor zij in staat zijn geheel of gedeeltelijk uitgerust dade lijk te velde te trekken. In de laatste jaren heeft men om in de aanvulling en in plotseling ontstane behoefte te voorzien, zoowel te Rawal Pendi als te Peshawur depots van 500 muildieren opge richt, een maatregel, die in alle opzichten gebleken is van groot nut te zijn. Intusschen geschiedt de uitvoering van hetgeen ter zake voorge schreven is, vooral bij de Inlandsche cavaleriekorpsen, geenszins overal op gelijksoortige wijze; er bestaat daarin zelfs veel verscheidenheid Zoo onderhoudt het regiment Sind Horse ten laste van het korps een voldoend aantal kameelen om den troep dadelijk te kunnen mo- biliseeren. Het korps Central India Horse heeft slechts een sup pletie noodig van 80 paarden (ponies), met 12 muildieren voor zieken-

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 422