408 vervoer (cacolets) en 95 dooly-dragers om in staat te zijn voor een langen tocht te velde te trekkenvoorzien van reserve-munitie, am bulance-tenten en officiersbagage. Het korps Poona Horse is ten allen tijde gereed tot uitrukken met de bij den troep behoorende bagage-draagpaarden (ponies); wat dit zeggen wil en welke voordeelen daaraan verbonden zijn, moge blijken uit het volgende uittreksel uit een rapport van den regimentscommandant: „Haar mijn gevoelen moeten alle Inlandsche cavalerie-regimenten „hun eigen bagage-draagdieren onderhouden, welke in het garnizoen „moeten dienen als paarden voor de grassnijders (grasscutters ponies) „en dus zoowel in oorlogs- als in vredestijd gebruikt worden. Bij „mijn korps bestaat de trein uit één paard (pony) voor elke twee „troepenpaarden, en elk Inlandsch officier heeft bovendien een paard „(pony). Dit getal wordt steeds compleet gehouden, en de paarden „(ponies) worden maandelijks door de eskadronscommandanten ge monsterd. Wanneer gekampeerd wordt, gebruikt men ze, evenals „in het garnizoenvoor het aanbrengen van fourage uit de omrin- „gende dorpen, en zij leggen daartoe geregeld driemaal in de week „een afstand van 10 tot 20 mijlen af. Zij worden dus bestendig „geoefend in hetgeen te velde van hen wordt verlangd, en de oppas sers (syces), die er dagelijks mee omgaan, verkrijgen op die wijze „de noodige oefening, vooral in het behandelen en beladen. Door „deze maatregelen kan ik als het ware elk oogenblik uitrukken met „mijn korps en ongeveer 250 draagpaarden en bij de verschillende „gelegenheden, dat dit tot nog toe noodig geweest is, heb ik daartoe „nimmer hulp van buiten noodig gehad. Het gewicht dat met die „draagpaarden vervoerd kan worden, is buitengewoonen weken „achtereen kunnen zij 20 tot 30 mijlen daags afleggen, terwijl „zjj steeds aankomen op de plaats, waar nachtverblijf gehouden „wordt, hoogstens een half uur na den troep. Den laatsten keer „dat mijn troep is uitgerukt, was het tot het tegengaan en onderdruk ken van strooptochten (dacoity) in Deccan. Een detachement „rukte uit, één uur nadat het bevel daartoe ontvangen was, en „legde in de eerste veertig uur een afstand van 100 mijlen af. „Uit eenige rapporten, omtrent een en ander ontvangen, vermeld ik „het volgende: Het korps Poona Horse heeft veel voor boven andere

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 423