429 Hoeveel en welke troepen, zullen tot dien aanval worden aangewend Een Regiment van 1200 a 1500 man op den Slokkan, Infanterie van lignie en Jagers, alsmede Rijdende artillerie bij kampong Malaijo. Infanterie, Kavallerie en artillerie op het noorderfront. Eene Kom- pagnie Kavallerie zal op den weg naar Buijtenzorg uwe Retraite be- moeijelijken, als gij trachten mogt dien te bewerkstelligen. De ge- heele sterkte van troepen voor dezen aanval bestemd bedraagd om- trend 10,000 man, maar het is mij niet bekend hoeveel op elk punt. Weet gij hoeveel Europeanen daaronder zijn en of men op een goeden uitslag reken d? Ja! men geloofd dat als slechts 1000 man de gragt overkomen, uwe troepen geen stand zullen houden, en men heeft hoop van uwe Redoute buiten de Slokkan te overrompelen. De troepen die den aanval zullen doen, bestaan meest uit Europeanenhet getal In landers of Sipaijers, daarbij zal ten hoogsten twee duizend bedragen. Tengevolge dezer berigten, verscheen een dagorder waarbij aan den Kommandant der onderscheidene posten werd gelast, geen of ficier noch soldaat, onder welk voorwendsel ook, zich gedurende den nacht te laten verwijderen de waakzaamheid op hunne posten 's nachts te verdubbelen, en alle troepen 's morgens om vier ure onder de wapenen te doen komen. Den 24e en 25e Augustus begon van wederzijde het vuur met ka nons en worpgeschut, met het aanbreken van den dag en eindigde niet dan met het einde derzelven. De nachten werden doorgebracht met de schade te herstellen, die het vuur des vijands, aan de werken had toegebragt. Wij hadden om en nabij 35 vuurmonden, en zoo als het scheen was het getal van den vijand 8 a lOgrooter. Onze artillerie gedroeg zich uitmuntend, zij bediende hare vuur monden met moed en ijver. Toen men voorstelde, om hen door de kanonniers van het Zuiderfront te doen vervangen, werd dit door hen gewijgerd, met de woorden: „laten zij hun pligt doen, als zij aan bevallen worden, zoo als wij thans doen"; ieder zijn taak. Wij verloren door het kanonvuur tusschen de 100 en 150 man, doch hunne Bomben, brachten ons wijnig schade toe, terwijl het groote getal Brandkogels die hij ons toezondt zonder eenige uitwerking

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 444