433 front. Spoedig had hij de overgang over de gragt vermeesterd en rukte in de vlakte voort, hebbende twee veldstukken op ieder der flanken. De Generaal. Jumel gaf aan den Majoor der Kavallerie Blanc last om een Escadron Kavallerie te doen chargeren, maar de wanorde was bij onze troepen reeds zoo groot dat het 3e Regiment op dat Escadron vuurde, en 35 man van hetzelve gedood of gekwetst wierden. Daarop maakte den vijand een goed onderhouden vuur, for meerde zich in kolonne en rukte in den stormpas voort. Op dezelfde oogenblik begon het vuur aan het kampong Malaijo. De vijand stond aan de overkant der Rivier en ons Regiment Jagers aan de binnenzijde onder dekking van de Redoute N°. 7. De vijand de Rivier niet kunnende over trekken omdat niet alleen derzelver boorden op die plaats zeer stijl, maar ook de brug van kampong Malaijo afgebrand was, plaatste vier kanons in Batterij, en vuurde met schroot. De Redoute N°. 7 werd zeer goed bediend, en het was hier, dat de verdediging het hard nekkigste en het vuur het moordadigste was. De aanhoudende kanonnade aan het kampong Malaijo, gaf hoop om den vijand die bij de Redoute N°. 3 en op het Noorderfront was doorgedrongen, terug te werpen. Ten dien einde waren aan de verschillende korpsen, die zich op de vlakte bevonden, bevelen gezonden. ITet 1® Regiment en het Garnizoens bataillon begon het gevecht met het vijandelijk korps op het noorderfront, doch daar den aanval slechts weifelend en zonder kracht was werden zij terug geslagen en in de Slokkan ge worpen! Op het eerste Kommando om te chargeren, sprong de Kavallerie uiteen en nam de vlugt. Het 2e Regiment dat bevel had om de Kavallerie te ondersteunen, hield echter goed stand. De Kolonel Dufour kommandeerde den aanval, maar was een der eerste die gekwetst werden. Hij ontving een kogel in het hoofd, verloor het bewustzijn, en werd eenige passen van daar gebragt. De Majoor en den Luitenant Kolonel van het Regiment wisten niet wat zij moesten aanvangen. Toen den kolonel weder bij kwam, zag hij den adjudant majoor voor zich staan, die kwam om zijne bevelen te vragen. Laat met de bajonet aanvallen! riep dagelijk den braven manmaar een oogenblik van weifeling van den Majoor en van de overige Hoofdofficieren van het Regiment had den moed van den soldaat ter nedergeslagen, zoodat zij reeds de gelederen verlie-

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 448