446 De sectie tirailleurs der voorhoede heeft een halve escouade met een korporaal aan het hoofd; de rest der sectie volgt op 30 M. afstand. Gedurende den geheelen marsch worden talrijke patrouilles uitge zonden in de flanken van voorhoede en gros tot op 200 M. zijwaarts. De escouade genie blijft bij de moeilijke gedeelten achter om ze bruikbaar te maken voor de colonne en den trein. Zoo dit noodig mocht zijn, zal zij gedurende haar arbeid worden bijgestaan door de sectie der voorhoede, waarvan de manschappen voorzien zullen worden van de noodige gereedschappen. Na ieder oponthoud zal zij zoo spoedig mogelijk haar plaats in de colonne hernemen. Gros van de colonne. Tirailleurs. Eene sectie tirailleurs (de 2e van het le peloton) marcheert in gesloten colonne op 200 M. achter het hoofd van de voorhoede. De Generale Staf met zijn aanhang volgt achter de 3e sectie. Marine-Infant er ie. Het peloton marine-infanterie op muildieren volgt in colonne met eenen. Om eene bovenmatige en schadelijke verlenging van en stoornissen in de colonne te voorkomen, is het van het grootste belang met zorg te waken, dat de bereden manschappen denzelfden afstand behouden. Deze afstand moet tot een minimum worden teruggebracht. Gedurende den geheelen marsch moet de gang volmaakt gelijk vormig blijven. In het geval, dat de afstand te groot is geworden, moet deze onmerkbaar worden ingehaald. De kapitein van de 38e compagnie is persoonlijk tegenover den opperbevelhebber verantwoordelijk voor de stipte naleving dezer voor schriften. Artillerie. De artillerie marcheert op 15 M. achter de infanterie zonder zich naar den marsch van deze te regelen. Zij moet de snelheid der colonne hebben en haar niet vergrooten noch verkleinen. De sectie van 65 mM. marcheert aangespannen vooropelk stuk zal slechts gevolgd worden door een muildier met munitie. De sectie van 80 mM. zal aangespannen marcheeren, telkens wanneer het terrein dit toelaat; ieder stuk zal onmiddellijk gevolgd worden door een muildier met munitie en een muildier met de raderen. De kapitein, commandant der artillerie, moet er speciaal voor waken, dat de muildieren slechts hunne reglementaire bepakking krijgen. Tirailleurs. De sectie tirailleurs (2e van het 2C peloten) zal op 15 M. achter de artillerie volgen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 461