447 Deze sectie zendt van tijd tot tijd patrouilles uit op de flanken van de colonne en vooral achterwaarts op de flanken van den trein. Deze laatsten houden verbinding met de flankafdeelingen en de patrouilles, uitgezonden door de sectie van de achterhoede. Trein. Munitie-colonnes. Aan het hoofd van den trein mar- cheeren de munitiedraagdieren van de sectiën van 65 en 80 mM. onder geleide van een daartoe door den commandant van de artillerie aangewezen gegradueerde. Ambulance. De ambulance onder geleide van een geneesheer. Regimentstrein. De muildieren met bagage, onder geleide van een daartoe permanent aangewezen gegradueerde van den treinde dieren van elk korps nemen hunne plaats in volgens de normale marschorde, te weten: generale staf, tirailleurs, infanterie, artillerie, spahis, genees kundige dienst, vétérinaire dienst en intendance. Bij de aankomst op eene étape-plaats laten de verschillende korp sen hunne muildieren naar het kampement geleiden. In tend an eet rein. Met den officier van administratie en onder ge leide van een onderofficier van den trein. Deze moet zorgen voor de grootst mogelijke orde in zijn konvooi en eischt vooral volstrekte stilte van de zijde der geleiders. Achterhoede. Eene sectie tirailleurs (3e van het 2e peloton) mar cheert achter den trein. Deze sectie detacheert op 100 M. achterwaarts eene kwart sectie met een gegradueerde en talrijke patrouilles in de flanken van den trein. De spahis zal op vedette zijn achter de spits van de achterhoede en stelt haar, wanneer dit noodig mocht zijn in verbinding met de sectie van de achterhoede. In dringende gevallen brengt hij rapport uit bij den Generalen Staf. III. Algemeene wenken voor den marsch. De luitenant-kolonel eischt de grootst mogelijke orde en stilte gedu rende de marschen. Hij stelt alle commandanten van wapens en diensten verantwoordelijk voor de uitvoering der gegeven bevelen. Hij brengt in herinnering, dat eene colonne, in Soudan ageerende,

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 462