448 steeds op hare hoede en voortdurend ten strijde gereed moet zijn en dat de kalme houding en de koelbloedigheid van chefs en soldaten de hoofd- vereisehten zijn voor het behoud dier goede orde. De haltes, die alle van een gelijken duur zullen zijn, hebben plaats op de uren door den luitenant-kolonel voorgeschreven en zullen bestemd worden om de afstanden te hernemen, om de bepakking der dieren na te zien en de meest volstrekte orde in de verschillende onderdeelen van de colonne te herstellen. Het is onnoodig op te merken, dat nachtmaffschen, wanneer zij plaats hebben, eene nauwlettende waakzaamheid eischeu van de zijde der officieren en van het kader. In het kort de luitenant-kolonel wil, dat iedereen zich bij deze houdt aan de beginselen van onzen dienst te velde en herinnert er aan, dat de goede uitvoering van den marsch uitsluitend afhangt van de energie en waakzaamheid van de commandanten der troepen. Kamp van Arondor, 9 December 1886. (W. g.) GALLIEÏÏI. Order N°. 16. De Opperbevelhebber beveelt I. Algemeene kampdispositie. Het emplacement van het bivouak zal altijd vooruit aangewezen worden door een van de officieren van den Generalen Staf. Bij de aankomst in het bivouak zal de sectie van de voorhoede halt houden en zal zij door dezen officier geplaatst worden in do lijn bestemd voor de plaatsing der veldwachten. De spahis verkennen het terrein tot op 500 M. voorwaarts van het bandière-front, alsmede achterwaarts en op de flanken. Zij blijven te paard totdat de veiligheidsdienst in werking treedt. Tirailleurs. Zoodra de 1° sectie tirailleurs, op wacht gedurende den dag, bezit zal genomen hebben van haar emplacement, zorgt zij voor den veiligheidsdienst. De 2e en 3e sectie tirailleurs vormen de voorzijde van het carré en laten een afstand van 10 M. tusschon zich. Deze secties zetten de

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 463