449 geweren escouade-gewijze aan rotten en wel geheel vrij en in het ver lengde van de linkerflank van de escouade, die ze gevormd heelt. Het door eene sectie ingenomen front beslaat 45 M. De officieren van beide sectiën kampeeren in de ruimte van 10 M. tusschen deze. Het kampement van elke sectie beslaat een diepte van 8 M. De muildieren zullen aangebonden staan achter het midden van elke escouade. De linkerzijde van het carré wordt gevormd door de 4e sectie tirailleurs, die hare linkerflank stelt op 10 M. van de rotten der voor flank. Zij volgt dezelfde kampdispositiën als het reeds gevestigde peloton, maar beslaat eene frontbreedte van 60 M. Infanterie.'Het peloton infanterie bezet de rechterflank en volgt even zoo dezelfde dispositiën als het peloton tirailleurs van de voorflankzijne frontbreedte zal slechts 60 M. en zijne diepte 18 M. zijn. Spahis. De 4e zijde of achterflank van het carré wordt rechts inge nomen door de spahis, die op hunne rechterflank de noodige ruimte openlaten voor eene sectie tirailleurs, nl. 45 M., diepte 8 M. Dit emplacement openblijvende wordt ingenomen door de sectie tirailleurs, die gedurende de daguren op veldwacht is en die haar empla cement zal innemen, zoodra zij voor het verrichten van den nachtdienst afgelost is door eene sectie marine-infanterie. Artillerie. In de binnenruimte van het carré nemen plaats: In eerste linie de beide sectiën artillerie, die de volgende dispositiën moeten volgen De sectie van 65 mM. kampeert in een rechthoek van 16 M. front op 27 M. diepte. De rechthoek is met eene lange zijde geplaatst even wijdig aan en op 20 M. afstands van de rottenstelling der rechter flank van het carré. De sectie van 80 mM. kampeert in een rechthoek van 38 M. front breedte op 27 M. diepte, de korte zijde geplaatst op 10 M. afstand van de rottenstelling van het carré en hiermede evenwijdig. AmbulanceTrein en Generale Staf. In de 2e linie de ambulance en de trein achter de sectie van 80 mM., de Generale Staf achter de sectie van 65 mM. De ambulance beslaat een rechthoek van 8 M. frontbreedte bij 27 M. diepte, de korte zijde op 10 Meter van en evenwijdig aan de rotten stelling van de linkerface van het carré. De trein neemt een rechthoek in van 25 M. front op 27 M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 464