450 diepte, tusschen zijn bivouak en dat van de ambulance een weg latende van 5 M. breedte, haar rechterzijde in het verlengde van de sectie van 80 mM. De muildieren staan aangebonden in vier liniën. De Generale Staf beslaat een rechthoek van 16 M. frontbreedte bij 27 M. diepte achter de sectie van 65 mM. Tusschen deze beide binnenliniën wordt een weg van 6 M. gespaard, die een vrijen toegang verleent tot de beide zijflanken van het carré. Op deze wijze blijft in het midden van het kamp eene wapenplaats open van 16 M. breedte bij 60 M. diepte. Zij verzekert het com mando over de beide zijden (voor en achter) van het kamp en dient voor het aantreden van de wacht en de verschillende corveeën binnen het kamp. Keukens. De keukens worden opgericht voor de zijden van het carré op minstens 10 M. afstand. II. Inrichting van de verschillende kampementen. De verschillende troepen richten hunne kampementen in overeenkom stig de aanduidingen en schetsen gevoegd bij deze order. III. Dienst in het bivouak. Zoodra de troepen de hierboven aangegeven emplacementen hebben betrokken, worden zoo vlug mogelijk de tenten opgeslagen en daarna gaat men er op uit om water en hout te halen en worden de uitdeelingen gedaan. Het is nadrukkelijk verboden water te putten uit putten, waarbij een schildwacht geplaatst is. Men moet steeds wachten op de komst van den geneesheer. Het terrein om het kamp moet opengekapt worden. Men moet er voor waken, dat het droge gras geen vuur kan vatten met het oog op de nabijheid van het buskruit. Ha de inrichting van het kamp houdt de colonne-commandant rapport. Er zal slechts eenmaal daags soep worden gekookt, nl. 's avonds. Het koude geconserveerde vleesch wordt in het bivouak gegeten bij het morgeneten. De grootste zindelijkheid wordt aanbevolen. Het is verboden de overblijfselen van vleesch weg te gooien.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 465