451 Onder geenerlei voorwendsel mogen de officieren en manschappen zich overdag zoowel als 's nachts op meer dan 500 pas van het kamp verwijderen. IY. De veiligheidsdienst. 1°. Gedurende den dag. Overdag wordt de veiligheidsdienst verzekerd door de sectie, die de voorhoede der colonne vormde. Deze sectie verdeelt zich in drie kleine posten: a. De eerste kleine post in front, op ongeveer 200 M. voor het het kamp, bestaat uit eene escouade en detacheert op 150 M. voor waarts 4 dubbelposten. b. De post op de rechterflank, op 200 M. van het kamp, bestaat uit eene halve escouade onder bevel van een gegradueerde en zet op 150 M. twee dubbelposten uit. c. Een kleine post, gelijk aan den vorigen, wordt gevestigd op de linkerflank. d. Een post spahis levert voortdurend twee enkelposten op 200 M. van het kamp op de achterflank. Een politie-post, bestaande uit een halve escouade, geleverd door de sectie van de achterhoede, handhaaft de goede orde in het kamp. De voorschriften, vervat in „le service des armées en campagne", moe ten ten strengste gevolgd worden. 2°. Gedurende den nacht. De veiligheidsdienst gedurende den nacht wordt uitgevoerd door de marine-infanterie, die de maatregelen handhaaft voor den dagdienst aangegeven, met uitzondering dat de schildwachten uit enkelposten bestaan. Het effectief zal dus bestaan uit 1 onderofficier, 2 korporaals en 24 man. De politie-post en de post spahis blijven samengesteld evenals overdag. De nachtwacht komt om 4 uur onder de wapenen. Met de reveille treedt zij in het kamp terug. Y. Opbreken van het bivouak. De reveille wordt geslagen vijf kwartier voor het vertrek.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 466