452 De manschappen gebruiken vervolgens koffie; een uur te voren wordt het sein tot opzadelen geslagen en worden de dieren opgezadeld en bepakt. De spahis, die zich dadelijk verzameld hebben, plaatsen zich voor het front en de flanken van het bivouak gereed om af te marcheeren. Het peloton spahis, op 100 M. voor het kamp, met den comman deerenden officier en de spits van de voorhoede op hun post. Een kwartier voor het vertrek wordt verzamelen geslagen en vijt minuten te voren „geeft acht." Op dit signaal moet ieder korps gereed zijn om in de colonne te treden. Op het signaal „voorwaarts", herhaald door den trompetter spahis, begeven deze zich op marsch evenals de sectie tirailleurs van de voorhoede. Op het signaal „geeft acht" moet de sectie genie zich voor het kamp bevinden, gereed om achter de sectie der voorhoede op te marcheeren. Ieder korps neemt zijne plaats in de colonne in, aangewezen bij de marschorder. Kamp van Arondor, 9 December 1886. (w. g.) GtALLIENI. Order N°. 17. De Opperbevelhebber beveelt I. Algemeene tvenken. De eerste colonne kan stellinggevechten moeten leveren, dorpen moeten bestormen of zich onderweg moeten verdedigen tegen een stoutmoedigen vijand, die zeker van het terrein is. Voor de twee eerste gevallen kan men van te voren geene regelen vaststellen. Men moet echter rekening houden met de volgende beginselen. De verspreide orde kan niet gebezigd worden in deze streken, waar de redenen, die de Europeesche troepen geleid hebben tot het aannemen van den verspreiden vorm niet bestaan en waar zij aan de anderen kant in de minderheid zijn tegen tegenstanders, die noch tegen het klimaat noch tegen het terrein hebben te strijden. De gesloten orde is hier gebiedend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 467