453 De hoofduitwerking wordt verkregen door vuur. Het is dus noodig, dat de officieren onder alle omstandigheden meester blijven over het vuur hunner ondergeschikten. Hiertoe zullen zij bijna uitsluitend gebruik maken van vuur op commando. Men vuurt slechts op groote massa's en bij uitzondering op groote afstanden. Het is onnoodig boven de 500 M. te vuren. De goede afstanden zijn begrepen tusschen 250 en 400 M.; op deze afstanden kan het vijandig vuur voor ons niet erg moorddadig zijn, terwijl onze bewapening dan zijne zekerste en verschrikkelijkste uitwerking verkrijgt. Het nuttige gebruik der Kropatschecks eischt dat men op den vijand stuit op korte afstanden met nog gevulde magazijnen. Bij de bestorming van dorpen moeten de officieren van Inlandsche troepen met alle mogelijke middelen een te groote verspreiding hnnner manschappen trachten tegen te gaan. Zij moeten steeds gesloten groepen behouden om mogelijke retours offensifs af te weren of zelf tegenaanvallen uit te voeren. De cavalerie moet nooit chargeeren tegen troepen, die nog niet gevuurd hebben. Integendeel, zoodra de Inlanders hunne wapenen, die over het algemeen langzaam te herladen zijn, hebben afgevuurd, kan de uitwerking van eene charge der spahis zeer krachtig zijn. II. Overgang van den marschvorm in de gevechtsformatie. Yoor het geval, dat de colonne in den marschvorm wordt aangevallen, is het noodig vaste aanwijzingen te doen, die tot resultaat hebben wanorde te vermijden en ieder zijn rol gedurende het gevecht te doen kennen. Algemeen Beginsel. De -colonne formeert carré. Spahis. Ingeval van eene ontmoeting met den vijand verbiedt de getalsterkte der spahis, die voor den veiligheidsdienst reeds te gering is, dat zij zich afzonderlijk in het gevecht wikkelen. Zoodra zij den vijand hebben bemerkt, zal de commandant van het peloton in galop den Generalen Staf laten waarschuwen. Hij zal daarna trachten, de kracht en de richting van den aanval te bepalen, den commandant van de colonne waarschuwen, vervolgens zijne spahis verzamelen en zich achter de colonne plaatsen door zich te verbreiden over de niet bedreigde zijde. Cakk0fokmatie. In de verschillende gevallen, die zich voor kunnen doen, wordt het carré als volgt geformeerd:

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 468