454 A. Aanval gedurende den marschaanval in front of op de flanken. 1°. De sectie der voorhoede houdt oogenblikkelijk halt en komt links van en loodrecht op den weg in bataille op één gelid. 2°. De sectie tirailleurs, aan het hoofd van het gros marcheerende, neemt dezelfde formatie aan en verlengt rechts van den weg de reeds gevormde lijn. 3°. De Generale Staf plaatst zich een weinig achterwaarts in het midden van deze linie. 4°. De marine-infanterie formeert de rechterzijde van het carré en laat tusschen hare linkerflank en de rechterflank der tirailleurs een ge broken hoek van ongeveer 15 M. 5°. De sectie van 65 mM. stelt zich in bataille rechts van den Gene- ralen Staf. 6°. De sectie van 80 mM. stelt zich in bataille links van den Gene- ralen Staf. De artillerie verdedigt in beginsel de saillanten van het carré, tenzij er tegenbevel komt van den Luitenant-Kolonel. 7°. De sectie tirailleurs, die achter de artillerie marcheert, formeert de linkerflank van het carré, haar rechtervleugel symetrisch plaatsende met den linker- der marine-infanterie. 8°. De munitiecolonnes rukken op achter hare respectieve sectiën. 9°. De ambulance, regiments- en administratie-treinen formeeren zich in gesloten orde in de binnenruimte van het carré achter den Generalen Staf en de artillerie. 10°. De sectie tirailleurs van de achterhoede verlengt de linkerflank van het carré, door zich links van de reeds op deze flank opgestelde sectie te ontwikkelen. 11°. De spahis stellen zich in afwachtende houding achter het carré. In het geval, dat de aanval, erg omvattend wordende, de achterflank mocht bedreigen, maken de spahis keert, stijgen af en verdedigen deze flank door zich van hunne karabijnen te bedienen. B. Rugaanval. 1°. De sectie van de achterhoede houdt halt, maakt keert en ontwikkelt zich links van en loodrecht op den weg. 2°. De sectie, die achter de artillerie marcheert, verlengt de linie rechts. 3°. De sectie tirailleurs, die aan het hoofd van het gros marcheert vormt de linkerflank van het carré. 4°. De sectie van de voorhoede verlengt deze flank. Overigens heeft de beweging geheel plaats als in het vorige geval.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 469