467 raden kan niet worden gedacht, want behalve dat beide officieren en vier minderen gesneuveld zijn, is nagenoeg het een derde gedeelte van het detachement buiten gevecht gesteld. De terugtocht wordt aanvaard en tot een goed einde gebracht, dank zij de wijze waarop die door den korporaal Lange N°. 19533 wordt gedekt en waarbij zich Schirmer opnieuw weet te onderscheiden door de hulp aan een gewond geraakten kameraad verleend. De overblij venden van het detachement Veerman keerden ten ure v. m. in de versterking Pakan Kroëng Tjoet terug. Voor hunne bij deze gelegenheid aan den dag gelegde houding, zijn de Europeesche fuseliers Schirmer en Buijs, bij Koninklijk be sluit van 16 Maart 1890 N°. 30, benoemd tot: Ridder der Militaire Willemsorde 4e klasse Leert men eerst in tegenspoed zijn ware vrienden kennen, met den waren heldenmoed is dit evenzoo het geval. Onze beide Ridders mogen er zich dan ook op beroemen, dat het hun geschonken sym bool van MoedBeleid en Trouwbezwaarlijk op meer deugdelijke gronden kan worden verleend. (1) Hebben wij tot dusverre in dit Tijdschrift de heldendaden be schreven van mannen, die als offer waren gevallen van hun plicht, wij achten het een voorrecht thans de aandacht te hebben mogen vestigen op een tweetal dapperen, die daarentegen beiden nog in leven zijn. Wilhelm Rudolf Schirmer, den len December 1858 te Neustadt- Dresden geboren, is een Duitscher, die sedert 19 Juni 1882 in Indië is en op dit oogenblik nog dient bij het 2e Garnizoensbataljon van Atjeh en onderhoorigheden. Franciscus, Cornelis, Adolf Buijs is Nederlanderhij zag 5 Octo ber 1860 te Amsterdam het levenslicht. Den 8en Mei 1882 in Indië aangekomen, is hij den 29en Maart jl. naar Nederland moeten terugkeeren, wegens tijdelijke lichamelijke ongeschiktheid, tengevolge (1) Bij hetzelfde K. B. is bepaald, dat de namen van de luitenants Veerman en Hageman zullen worden ingeschreven in de Registers van de kanselarij, terwjjl de korporaal Lange No. 19533 eervol werd vermeld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 482