BOEKAANKONDIGING. De Opleiding en Hoogere Vorming in Ne derland van den officier der landmacht hier te lande en voor Indië, door W. Cool, kapitein der Genie, 's Gravenhage, Martinus Nijhoff. Als het geldt om in Nederland voor Indië's militaire belangen een lans te brekendan zien wij den Heer Cool zich daartoe als een der eersten ten strijde gorden, en hij behartigt die belangen met eene over tuiging doch ook met een talent, waarvoor ons leger hem niet erkentelijk genoeg zijn kan. Thans weder geeft het \Vetsontwerp tot opleiding en hoogere vorming van den officier, den 20en Augustus 1889 door de Regeering aan de volks vertegenwoordiging ingediend, hem aanleiding om zijne stem ten gunste van Indië te verheffen. Hoewel de erkenning niet uitblijft dat het nieuwe ontwerp in menige leemte voorziet, bijv. daar waar de bepaling is gemaakt dat voortaan ook bij den Hoofdcursus een eenigszins speciale opleiding voor Indië zal plaats hebben, voldaan is hij niet. Wat hij dan wel zou wenschen? Voor wat betreft de opleiding bij de K. M. A. van de aanstaande Indische officieren, kunnen wij niet beter doen dan zijne eigene woorden aan te halen, voorko mende op blz. 49 van zij ne brochureZal daarom van stonde af aan de nieuwe „Academie het nadeel zooveel mogelijk worden weggenomendat de op leiding der voor Indië bestemde cadetten plaats heeft verre van het „landwaar hun toekomstige loopbaan hen roeptin een land geheel ver. „schillend in taal, bevolking, zeden, toestanden, zal men werkelijk van het „onderwijs de schoonste vruchten plukken, dan moet bij de vakstudie de „splitsing ook algemeen en consequent worden doorgevoerd: in de leer boeken, in de programma's van studiën, in het leeraarspersoneel." Aan de hoogere vorming van den officier is een afzonderlijk hoofdstuk gewijd en wat de Heer Cool onder 5 als zijn gevoelen mededeelt, is vooral

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 494