V A RI A. Eene vraag. Blijkens de vigeerende voorschriften mogen onderofficieren, die als soldaat in de 2e klasse van militaire discipline werden geplaatst, nimmer, en zij die de straf van degradatie hebben ondergaan slechts hij zeldzame ■uitzondering ter beoordeeling van den Commandant van het Leger tot het admissie-examen voor de Militaire school of tot het examen voor den rang van 2en Luitenant bij het Wapen der Infanterie of bij den dienst der Militaire Administratie worden toegelaten. Eene plaatsing in de 2e klasse van militaire discipline is dus in hare gevolgen zwaarder dan de straf van degradatie, daar iemand, die als sol daat aan eene gestrengere krijgstucht werd onderworpen, zich ten eenen male den weg ziet afgesloten, die tot den officiersrang leidt. Is het in verband hiermede niet vreemd te noemen, dat de straf van plaatsing in de 2e klasse van militaire discipline door eiken deta chementscommandant met den rang van officier in sommige gevallen dus door een jongen 2en Luitenant kan worden opgelegdterwijl de bevoegdheid om een onderofficier of korporaal te degradeeren uitsluitend den korpscommandant is toegekend Snelvuren de kanonnen. De „Engineer" geeft eene beschrijving, met teekeningen, van de door Gruson vervaardigde snelvurende kanonnen. Er bestaan vijf typen van deze kanonnen; het eerste, kaliber 37 mM., heeft eene lengte van 23 kalibers; het tweede, derde en vierde type hebben elk een kaliber van 53 mM., doch zijn resp. 24, 30 en 39 kalibers lang; terwijl het vijfde type, bij een kaliber van 57 mM., eene lengte heeft van 25 kalibers. Het sluittoestel is voor alle typen hetzelfde, en de ondervinding heeft bewezen, dat het gemakkelijk werkt, terwijl bet toelaat 40 schoten per minuut af te geven. Kanonnen, waarmede 2000 schoten waren gedaan, vertoonden niet het minste spoor van beschadiging der ziel.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 496