522 Wanneer op de aangegeven wijze de mobiele colonnes ziju uitgerust en de troepen van de greusgarnizoenen hun halven trein bij zich hebben, kan verder worden volstaan met het oprichten van depot-parken op gunstig gelegen punten binnenslands. Deze punten moeten natuurlijk aan het spoorwegnet liggen, zoodat de parken, met uitzondering vau olifanten en kameelen, gemakkelijk en snel naar eenig punt, waar zulks noodig mocht zijn, kunnen worden overgebracht. De door ons voor gestelde punten zijn gekozen en de uitrusting der depots is ontwor pen met het oog op mogelijke oorlogen in de toekomst, de behoefte aan veel materieel in de groote garnizoenen, de gelegenheid voor een nuttig gebruik van den trein, de mogelijkheid daarvan door gedeel telijke verhuring rente te trekken, eu de behoefte aan vervoermid delen naar en van gezondheidsetablissementen vanwaar de troep moet marcheeren om den spoorweg te bereiken. De oprichting van die depots op de 11 voorgestelde punten volgens de aangegeven formatie maakt het mogelijk daarmede een gewicht van 760,848 KG. te vervoeren. Vooral een groot getal dooly-dragers en ambulance-voer tuigen is noodig, omdat het materieel eu personeel van eene veldam- bulance, om bruikbaar te zijn, van te voren volledig georganiseerd moet worden. Het geheel kost 1,445,400 roepijen jaarlijks. Ossenkarren, die gemakkelijk bij het uitbreken van een oorlog kunnen gekocht of gehuurd worden, zijn in tijd van vrede niet noodig; de beste voertuigen voor den trein zijn ongetwijfeld lichte karren voor één muildier of één paard. Met het oog op hetgeen reeds omtrent olifanten is opgemerkt, is het niet noodig daarvan meer dan 80 stuks in de depots te hebben. Het geheel benoodigde aantal van 400 stuks kan zonder bezwaar door aankoop geremonteerd worden of wel door overeenkomsten met particuliere olifantenjagers, die vergunning (licence) krijgen om in de gouvernemeutsbosschen olifanten te vangen; reeds nu toch houden die vergunningen de voorwaarde in om een gedeelte van de gevan gen dieren tegen een bepaalden prijs aan het gouvernement af te staanhet kostbare gouvernements olifanten-depot (khedda) kan dan geheel vervallen. Een gedeelte van het materieel der depots moet beschikbaar blijven voor mobiele colonnes en kanzooveel zulks doenlijk is, aan de

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 537