529 muren worden samengesteld of met lei of tegels gedekt zijnhet zal in dit geval van binnen van afstand tot afstand door zwaar hout werk gesteund of door ijzergaas, bandijzer, gegalvaniseerd plaatijzer of ander geschikt materiaal verzekerd worden, zoodanig dat naar het oordeel van een van regeeringswege aan te wijzen inspecteur alle kans op ongeoorloofd binnentreden ten eenenmale is uitgesloten. „Het magazijn behoort inwendig geheel met hout beschoten en bevloerd en van goede massieve dubbele deuren voorzien te zijn; die deuren moeten op eene veilige wijze aan het gebouw bevestigd en hare hengsels zooveel mogelijk van buiten af onbereikbaar zijn; zij moeten naar buiten opengaan en de buitenste zal van ijzer vervaar digd of minstens met ijzer beslagen zijn. „Elke deur zal door middel van minstens twee stevige sloten of wel door één slot met drie klinken worden gesloten. De sloten behooren van-dien aard te zijn, dat zij van buiten af niet licht be schadigd of opengebroken kunnen worden. „Indien het te eeniger tijd den minister wenschelijk mocht voor komen, dat een muur of schutting om het magazijn of om een ge deelte daarvan worde opgetrokken, dan zal zulks onverwijld worden gedaan, en de op te trekken muur of schutting zal in behoorlijk onder houd moeten genomen worden volgens de voorschriften, daaromtrent alsnog te bepalen. Verder zal die afsluiting alsdan van stonde af aan als een integreerend deel der gebouwen, werken of wallen in het magazijn of in verbinding met het magazijn worden beschouwd." Ons wil het voorkomen, dat de veiligheid tegen inbraak even goed kan verkregen worden door eene behoorlijke bewaking als door eene dergelijke, bij explosie gevaarlijke, afsluiting. Zelfs zijn wij geneigd, het volgende, nog lichtere stelsel dan tot dusverre gebruikelijk was, als het meest doelmatige voor den bouw van buskruitmagazijnen te beschouwen. Wij bedoelen het stelsel, aanbevolen door den Oostenrijkschen kapitein-ingenieur Hess. Dak en wanden worden bij het systeem-Hess van dun verzinkt plaatijzer gemaakt en met eene goede grondgeleiding verbonden zoowel de wanden als het dak dekken tegen brand, die door vonken zou kunnen worden overgebracht, en het geheel stelt een bliksem afleider daar. Onnoodig hier bij te voegen, dat het buskruit buiten

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 544