566 uitgezonderd, hij, die het hoogst in de ranglijst staat, tot dien graad bevorderd. Blijkens art. 19 van het „Yoorloopig Reglement voor de kaderscholen bij de Infanterie" (Algemeene Order N°. 6 van 1887 B) en de artikelen 13 en 19 van het „Yoorloopig Reglement op het schoolonderwijs bij de Infanterie-korpsen" (Algemeene Order N°. 6 van 1887 C) behoort de aanstelling en bevordering van het overige kader bij de Infanterie dus inclusief den graad van sergeant-majoor tot de bevoegdheid van de Afdeelings- en Gewestelijk Militaire Commandantenevenwel, wat het administratief kader betreft, alléén voor zoover er vacatures zijn in hun comman- dement, en wat de sergeanten en korporaals betreft, voor zoover er vacatures zijn bij de korpsen, die door het depot-bataljon in hunne afdeeling of hun gewest worden aangevuld. Candidaten, die aan het examen voor hoogeren graad hebben voldaan, doch wegens gebrek aan vacatures door den Afdeelings- of Gewestelijk Militairen Comman dant niet konden worden bevorderd, kunnen, met gelijktijdige bevor dering, door het Departement van Oorlog worden overgeplaatst naar commandementen, die in den regel door andere depot-bataljons worden aangevuld. Yreemd mag het inderdaad heeten, dat de redactie der beide laatste alinea's van art. 19 van het „Yoorloopig Reglement voor de kader- scholen bij de Infanterie" tegelijk met de invoering der „Voorloopige Instructie voor den Chef van het wapen der Infanterie" niet is ge wijzigd, vooral als men rekening houdt met de bevoegdheid, in artikel 10 der laatstbedoelde Instructie den Chef van het wapen toegekend. Niemand zal ontkennen, dat eene bevordering van sergeant of sergeant-majoor tot adjudant-onderofficier gewichtiger is dan die van fuselier tot korporaal; toch heeft de Chef, die in de vacatures van adjudant-onderofficier voorziet, niet de bevoegdheid een korporaal aan te stellen. Bestaat in de le Militaire Afdeeling op Java een incompleet aan korporaals en bevindeu zich in de 2e Militaire Afdeeling fuseliers, die aan het examen voor korporaal hebben voldaan, maar door den Commandant dier Afdeeling wegens gebrek aan vacatures bij de korpsen, die door het 2e depot-bataljon worden aangevuld, niet be vorderd konden worden, dan worden deze, niet door den Chef van het

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 581