J. H. de Sauvage. 589 Algemeene vergadering. In de algemeene vergadering van den 29en April jl. werd overeen komstig het voorstel van de commissie van verificateurs het verslag over het jaar 1889 goedgekeurd en het bestuur ontheven van alle verantwoor delijkheid over het gevoerde beheer en werden de door het bestuur ter tafel gebrachte voorstellen met meerderheid van stemmen aangenomen. Batavia, den 30en April 1890. Namens het bestuur De Wd. President De Secretaris G. L. Stumpff. Nog eens-. Eene leemte in het Reglement op de 2e klasse van militaire discipline.'''' Naar aanleiding van het artikel: Eene leemte in het Reglement op de 2e klasse van militaire discipline", voorkomende onder „Varia" in No. 4 van dit tijdschrift, werden wij door een belangstellende attent ge maakt op de, aan alle Afdeelings- en Gewestelijk Militaire Commandan ten gerichte missive van het Departement van Oorlog, dd. 11 Mei 1881, IIe Afd. le Bur. No. 16. De lezing van dat schrijven, zoo meende hij, zou ons volkomen tevreden stellen. Dankbaar voor de beleefdheid om ons op den weg te helpen, zoo moet ons toch de bekentenis van het hart, dat wij, ook na de kennisname van genoemde missive van het Dep. van Oorlog, nog altijd niet voldaan zijn. De lezer oordeele zelf. In bovengenoemde missive wordt de bedoeling van de artikelen 14 en 15 van het Reglement op de 2e klasse van militaire discipline volgender- wijze toegelicht: „De zinsnede in den aanhef van art. 15: eene overtreding van gelijk- „soortigen aard, als die, welke aanleiding hebben gegeven enzin „verband met art. 14, le alinea gebracht, laat geen twijfel over, dat de „bedoeling niet is, bij de beoordeeling of een in den proeftijd geplaatst „militair in den sirengeren strafcursus moet worden teruggeplaatst, alléén „in aanmerking te nemen het feitdat de onmiddellijke oorzaak is geweest „van zijne plaatsing in de 2e klasse, maar dat ook de overige overtredin gen, ivelke aanleiding gaven tot die plratsing, in beschouwing kunnen „worden genomen."

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 604