590 Is door die toelichting in de leemte, waarop in de 4° Aflevering van dit tijdschrift gewezen werd, voorzien? Wjj gelooven het niet. In het door ons aldaar veronderstelde geval word aangenomen, dat een militair wegens herhaalde ongeoorloofde absentiën uit hot kwartier en mankeeren in dienst in den strengeren strafcursus werd geplaatst; deze overtredingen dus en r/eene andere gaven aanleiding tot zijne plaatsing in de 2e klasse, terwijl één hunner welke doet niet ter zake de onmiddellijke oorzaak daar van was. Naar onze meening nu laten nóch de artikelen 14 en 15 van het Re glement op de 2e klasse van militaire discipline, in onderling verband be schouwd, nóch de toelichting op die artikelen in de aanschrijving van het Departement van Oorlog, dd. 11 Mei 1881, IIe Afd.le Bur., No. 16 verstrekt, eene andere lezing toe, dan dat onze fuselier, in den proeftijd gekomen, alleen dan in den strengeren strafcursus mag worden terugge steld, wanneer hij met provoost of cachot wordt gestraft voor wegloopen of mankeeren; niet echter, wanneer hem, zooals door ons werd voorop gesteld, provoost- of cachotstraffen worden opgelegd voor ernstige dron kenschap, oneerbiedig gedrag tegenover zijne meerderen of goed verkoo- pen. Toch zal niemand ontkennen, dat ook in dit geval eene terugstel ling in den strengeren strafcursus méér dan verdiend zou zijn en dat dus ten deze werkelijk op eene leemte in het Reglement op de 2° klasse van militaire discipline kan worden gewezen. Bureelonkosten. Bij tarief No. 45 is bepaald dat de indemniteit voor schrijfbehoeften per maand bedraagt voor de commandanten van compagnieën of detache menten, van detachementen suppletietroepen en van de kleine staven der korpsen sterk 50 man of minder1.50 van 51 tot 99 man2.50 100 199 4.- 200 299 6.- 300 £99 8.- en voor iedere 50 man of minder daarboven1. Blijkens de toelichtingen daarop geschiedt de berekening naar de ge zamenlijke sterkte op den lcn van iedere maand der tot de compagniehet detachement of den kleinen staf behoorende militairenzooals die voor-

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 605