66 Alsof die ramp alleen niet reeds loodzwaar was te dragen, moest het noodlot ons nog op andere wijze treffen en als eerstdaags de ranglijsten hare intrede maken, dan zullen wij daarin de namen missen van een vijftal dat ais een offer viel van trouwe plichtsbetiaehting. Tk ga verder „Weinig stof tot loven! En uw blik niet wendend naar het „moederland, vergeet ge geheel, hoe die eerste maanden van het jaar, „maanden van bange zorg, van vrees en hope, ten goede zijn gekeeld. „Vergeet ge, hoe de reeds ontruimde vorstentroon, en naar men „vreesde thans voorgoed, hoe de ontruimde troon opnieuw betieden „werd door het geëerbiedigd Hoofd van Staat, als door een wondei aan zijn volk hergeven. „Het schijnt dan ook aan uwe aandacht te ontgaan, dat het leger in „'t vliedend jaar de inwilliging mocht beleven van tal van wenschen, „op welker vervulling als op die van even zoo vele nooden en be hoeften sedert jaren reeds was aangedrongen. „Blind voor het goede, dat U wedervoer, schijnt gij voor tegen- heen slechts open oog te hebben." Gij hebt gelijk, Veda! De sombere stemming, die in dit land der zonne zich van een ieder in meerdere of mindere mate meester maakt en die thans aangroeit bij het nakend einde, zij heeft mij voor een wijl te veel beheerschf. Doch zie, uw opwekkend woord bezielt me. Met den afgesloten tijdkring de zorgen afwerpend, worde de toekomst hoopvol en met vertrouwen tegemoet gezien en als straks het midder nachtelijk uur de aankomst zal hebben aangekondigd van het nieuwe jaar, dan zij mijn eerste wensch aan Vorst en Vorstenhuis gewijd; mijn tweede zij gericht aan onze overheden, aan wie bij wijs beleid veel kracht worde toebedeeld voor de vervulling van hunne zware taak; ten slotte een hartelijk woord, een driewerf „Heil en Ze gen" aan hen die ons ter harte gaan, de wapenbroeders in het leger- Nu de kennismaking geschied en het compliment van den dag gemaakt is, zult gij, Veda, mij zeker wel veroorloven om in meer

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 77