75 Krijgsgeschiedenis 30 lessen. Tactiek en Strategie 15 1 Militaire aardrijkskunde van Rumenie. 10 V 10 V 1 Spoorwegen 10 V (Stafdienst 25 V Versterkingskunst 15 V 1 Militaire administratie 20 I Internationaal recht 15 Duitsch 20 20 Het leerplan is onderworpen aan liet oordeel van den generalen stal'; de leeraars worden op voordracht van den chef van den generalen staf door den minister benoemd. De examen-commissie is samengesteld uit een hoofdofficier mot brevet voor elk wapen en twee officieren van den generalen staf, waarvan een als president optreedt; zij neemt het toela- tings- zoowel als het eindexamen af. De officierendie by het einde van het eerste studiejaar niet in staat worden geacht om de lessen van de krijgsschool te volgen, worden naar hun wapen teruggezonden; het eerste studiejaar een tweede maal te volgen, wordt nimmer toegestaan. De officierendie aan het eindexamen hebben voldaanontvangen een brevet voor den dienst bij den generalen staf en worden gedurende een jaar bij een ander wapen, als hetgeen waarvan zij afkomstig zijngede tacheerd; in dien tijd moeten zij in werkelijkheid eene compagnie, een eskadron of eene batterij commandeeren. Daarna worden zij gedurende drie jaar bij den generalen staf gedeta cheerd waarvan twee jaar bij den generalen staf van het leger en een bij dien van een legerkorps of divisie. Voldoen zij gedurende die deta cheering niet in alle opzichten, dan worden zij teruggeplaatst bij het wapen waarvan zij afkomstig zijn. De oprichting dezer krijgsschool zal eene groote verbetering te weeg brengen in do inrichting van het Rumeensche leger, welks stafofficieren tot nu toe bijna uitsluitend werden getrokken uit de officieren, die eene krijgsschool van een der vreemde legers hadden bezocht. Revue Mil. de l'Etr., 15 Oct. 89.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 86