BOEKËEOO RÜEELING. Giinther van Biiltzingslowen, Ridder van de Militaire Willemsorde 4e klasse bij de lie Expeditie tegen Atjeh; Het officierskorps van het Nederlandsch- Indiscli Leger; door M. H. Yis, Ridder der Militaire Wil lemsorde 4e klasse, gepensionneerd lui tenant-kolonel der Infanterie. Soerabaija. Gebr. Donker en Co., 1890. Zijfc ge, lezers! wel eens voor de moeielijkheid geplaatst, om een uit gebreid en degelijk opstel te schrijven over een onderwerp, dat ge niet ten volle machtig waart en waarvan ook een ernstige studie, bij gebrek aan bronnen, u niet genoegzaam op de hoogte kon stellen? Zoo ja, dan stellen wij ons voor, dat ge U eenigszins kunt verplaatsen in den toestand van den schrijver van het hierboven in de eerste plaats genoemd boekje. Blijkbaar toch hoeft deze in hooge mate te kampen gehad met het ge brek aan gegevens van den levensloop van Von Biiltzingslowen en is hij er daarom ook niet in hunnen slagen, om een boeiende beschrijving van dien verdienstelijken man te leveren. En dit valt vooral daarom te betreuren, omdat het jongere geslacht, dat den naam van den voormaligen Soerabaijaschen burger slechts bij overlevering kent, uit het boekje van overste Vis slechts weinig belang stelling zal voelen ontwaken voor do nagedachtenis van een man, die toch de oprechte waardeering van allen, wien het N.-I. Leger na aan het harte ligt, in zoo hooge mate verdient. Wij noemen hier alleen het jongere geslacht, omdat de ouderen van dagen in 't algemeen en zij, die Von Biiltzingslowen te Atjeh werkzaam zagen, in 't bijzonder, stellig zeker geen opfrissching zullen noodig hebben, om zich de figuur van onzen held in al haar stralenkrans weder voor den geest te halen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 100