96 vijand te doen zullen krijgen, tiepmaal zoo.sterk als wij en bij een ge- concentreerden aanval op een der colonnes, voordat die kan ondersteund worden, met eene 30 tot 40-voudige overmacht. Vooral met het oog daarop moet de troep goed aangevoerd worden en niet van zijne officieren worden beroofd. Voor elke colonne is een stafofficier noodig, zoo ook op de hoofdbasis en enkele andere punten; drie officieren zijn bij elke colonne noodig voor den trein en enkele anderen om op te richten vrijwilligerskorpsen te commandeerenbehalve de 15 reeds beschikbare moeten dus voor die diensten nog een 21-tal officieren worden uitgezonden. Daar in het geheele commandement aan infanterie beschikbaar zijn 6 bataljons van 8 compagnieën en volgens vorenstaande berekening 8 bataljons en 2 compagnieën minstens noodig zijn, zoo is eene versterking van twee complete bataljons noodzakelijk, alsmede van twee complete compagnieën genietroepen, daar thans van dat wapen slechts beschikbaar zijn 2 hoofdofficieren, 2 subalterne officieren en 19 minderen. Niettegenstaande de voorstellen van den legerbevelhebber door den gouverneur der Kaapkolonie werden gesteund, vonden zij bij de Regeering in het moederland, die ook door de behoefte aan aanvulling voor Indië en Afganistan in groote moeielijkheden verkeerde, geen volledige instemming; den 18en October kwam dan ook het telegram dat de aangevraagde officieren dadelijk zouden gezonden worden, doch dat de troepenversterking niet dan in geval van hooge noodzakelijkheid zou gegeven wordenten slotte werd de aanbeveling gedaan de uit gaven voor den trein zoo zuinig mogelijk te berekenen. Eerst nadat de gouverneur der Kaapkolonie op de zaak was terug gekomen en de dringende noodzakelijkheid der aangevraagde troepen versterking andermaal had betoogd,' werd het voorstel ingewilligd en kwam den 25en November het telegram, meldende dat het tweede bataljon van het 4e en 99e regiment infanterie en 2 compagnieën genietroepen zouden worden uitgezonden, alsmede detachementen suppletietroepen voor de andere korpsen, een en ander ter sterkte van 1948 man infanterie en 240 man genietroepen. Inmiddels had natuurlijk de voorbereiding niet stil gestaan, maar was men ijverig voortgegaan met het bijeenbrengen van alles wat men voor den oorlog meende noodig te hebben.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 107