luitenant-gouverneur onder de wapens worden geroepen en de militaire organisatie der bevolking is in zooverre voorbereid, dat zij op bevel der Europeesche ambtenaren zich op aangewezen plaatsen onder hare hoofden vereenigt; eene indeeling heeft echter tot nog toe niet plaats gehad. Yeel waarde heeft zulk oene organisatie tot nog toe niet, maar zij kan gemakkelijk verbeterd worden door: 1°. indeeling in secties van 10 man, waarvan de aanvoerder te bewa penen met een geweer, do overigen met assegai (1) en schild 2°. tien secties samen te voegen tot een compagnie, onder aanvoering van een Europeaan; 3°. tien compagnieën tot een bataljon te vereenigen, met een uitgezocht Europeesch officier of ambtenaar aan het hoofd 4°. de voor elk bataljon benoodig'de 100 geweren, zoolang de troep niet onder de wapens is, op het verzamelingspunt te bewaren; 5°. munitie beschikbaar te stellen tot oefening van de met geweer ge- wapenden en deze aan te moedigen om goed te leeren schieten. Met die verbeteringen zou de grensbewaking en -verdediging, zoover die door Inlanders mogelijk is, voldoende kunnen geschieden. De bereden politie is thans te ver van de grens verwijderd; zij moet op den grensweg geposteerd worden en dezen afpatrouilleerenzij zal dan vertrouwen inboezemen aan de kolonisten daarachter en aan de bevolking naar 's vijands zijde. De bereden vrijwilligers moeten bestemd worden, om in geval van nood de politie te versterken. De Britsche troepen kunnen te Durban, Greytown en Ladismith blijven en desnoods een paar compagnieën op de wegen naar de grenzen voor uitschuiven, om eerder tot ondersteuning bij de hand te zijn. Zoolang het grondgebied van Natal bedreigd blijft, zijn vorenstaande maatregelen noodzakelijk. Verzekerd tegen een inval zijn wij echter daarmede nietin hoofdzaak zijn wij daarin afhankelijk van het geduld van Cetywayo. Tenzij men volkomen op de inboorlingen van Natal kan vertrouwen en zij zoodanig georganiseerd en geoefend worden, dat zij elk oogenblik te velde kunnen trekken, kan ik ze niet als een onderdeel van mijne troepenmacht aanmerken. In Natal kan ik daarom feitelijk slechts beschikken over de bereden politie en eenige vrijwilligers. Overigens zijn er in de kolonie aan geregelde troepen slechts 15 com- (1) Een werpspies of lickto speer; do naam is van hot Portugeoseh afgeleid.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 110