102 oprichten van vrijwilligerskorpsen en Tnlandsche hulptroepen, samen gesteld uit inboorlingen van Natal, waarover nader. Kort te voren had de opperbevelhebber de mededeeling ontvangen, dat de regeering niet geneigd was om aan zijne aanvraag om ver sterking te voldoen en daar de omstandigheden intusschen de nood zakelijkheid daarvan duidelijk hadden aangetoond, achtte lord Chelms ford zich verplicht andermaal met nadruk op zijne aanvraag terug te ko men; hij deed dit den llcn November in het volgende schrijven aan den minister van oorlog Daar het mij uit de door den Regeeringscommissaris ontvangen tele grammen blijkt, dat de noodzakelijkheid van de versterking der troepen macht onder mijn bevel niet door de Regeering wordt ingezien, acht ik mij verplicht, tot nadere toelichting van mijne vroegere beschouwingen en om aan te toonen, dat het verzoek om versterking met 2 regimenten geenszins onredelijk is, omtrent den militairen toestand het volgende onder uwe aandacht te brengen. De grenslijn tusschen Zululand en de koloniën Natal en de Transvaal heeft hemelsbreed eene lengte van ongeveer 300 KM., langs de wegen gemeten ongeveer 450 KM., terwijl het land langs de Natal- grens zoo bedekt en doorsneden is, dat gemeenschap anders dan langs den grensweg uiterst moeielijk te verkrijgen is. Tot bewaking van die uitgestrekte grens zijn op het oogenblik slechts drie regimenten beschikbaar, nl.: het 2e bataljon v/h 3C regiment met twee vuurmonden aan de Bene- den-Tugela het 2e bataljon v/h 24° regiment met zes vuurmonden te Greytown het 90c regiment te Utrecht met vier vuurmonden. Het 1° bataljon van het 13° regiment is op marseh naar Middelburg en Derby uit het Noord-Oosten van de Transvaal; wanneer het zijne be stemming heeft bereikt, kan het evenwel slechts indirect aan de verde diging der grenslijn deelnemen, daar het minstens 60 KM. van de grens verwijderd is. Twee compagnieën van het 1° bataljon van het 24e regiment zijn reeds in Natal en zullen spoedig door 5 compagnieën van hetzelfde ba taljon van King William's Town versterkt worden; hiervan zijn echter slechts vier compagnieën voor de grensverdediging beschikbaar, daar ook Durban en Pietermaritzburg garnizoenen moeten hebben; zij zullen ge zonden worden naar Helpmekaar, om vandaar Rorke's drift te observeeren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 113