104 Elke colonne moet een voorraad voor 14 dagen meevoeren en deze moet van de basis met een even grooten voorraad worden aangevuld, zelfs in het geval dat de meest gunstige verwachtingen worden verwezenlijkt. Een reservebataljon zal op elke hoofdcommunicatielijn, nl. aan de Be- neden-Tugela en te Utrecht, tot dat doel bepaald noodzakelijk zijn. Daarbij is dan nog niet eens gerekend op de troepen, noodig tot het bezetten van de vooruitgeschoven depots, die van uit Durban en Pieter- maritzburg moeten voorzien worden. Te fort Pearson (Beneden-Tugela), Greytown, Middle drift, Helpmekaar en Utrecht moeten depots worden opgericht, die door eene kleine bezet ting beschermd moeten worden, ongerekend de depots, welke in 's vijands land op de communicatielijnen zullen moeten worden opgericht. In een oorlog met vijanden, als waarmede wij te doen zullen krijgen, moet men zorgen dat de eerste slag flink aankomt en niets is dus ver- keerder dan den oorlog met onvoldoende middelen aan te vangen, vooral daar het Zulu-leger zich driemaal zoo snel beweegt als het onze on door geen trein in zijne bewegingen belemmerd wordt. De hoofdplaats moet dus door verschillende colonnes van verschillende kanten worden aangevallen, elk sterk genoeg om een aanval te kunnen weerstaan, daar anders de slag kan worden ontweken en de oorlog on bepaald gerekt wordt. Ik vertrouw dat het vorenstaande voldoende zal zijn om aan te toonen, dat het geraden is een flinke troepenversterking hierheen te zenden, met het doel om de bestaande moeielijkheden alhier zoo spoedig mogelijk uit den weg te ruimen. Yan de noodzakelijkheid daarvan ben ik zoo overtuigd dat ik den schout bij nacht Sullivan (commandant der scheepsmacht aan de Kaap) door tusschenkomst van den Regeeringscommissaris heb doen verzoeken zooveel matrozen en mariniers voor den dienst aan den wal af te staan, als op de schepen zouden kunnen gemist worden. Yoór de ontvangst van dit schrijven was intusschen, zooals reeds vroeger werd medegedeeld, door de Regeering in het moederland beslist, aan de aanvraag om troepenversterking geheel te voldoen. Sedert het begin van November was men in Natal begonnen met het oprichten van vrijwilligerskorpsen, zoowel om tot de verdediging mede te werken als om de verschillende colonnes in het veld te ver gezellen. Het gebruiken van bereden vrij willigerskorpsen in oorlogen tegen Inlandsche vijanden was in Zuid-Afrika herhaaldelijk met goeden

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 115