DE PHAIIMACEUTISCHE DIENST. Het Indisch mil. tijdschrift, gewijd aan de belangen van het Nederl.-Ind. leger, is de aangewezen plaats om de belangen van eenig onderdeel van dat leger te besproken, ook al betreft het slechts een klein onderdeel van een dienst. Deze overweging geeft mij den moed de aandacht te vestigen op den treurigen toestand, waarin zich de Pharmaceutische Dienst in Indië bevindt. In hoofdzaak wil ik de beide volgende stellingen verdedigen. I. De verhouding van de apothekers en den chef der ziekenin- richting is in vele opzichten in strijd met de discipline. II. Het leger trekt van het korps militaire apothekers Diet dat nut, wat het zou kunnen vorderen. I. De verhouding van den E. A. W. apotheker tot den chef der ziekeniorichting is omschreven in de volgende artikelen v/h regle ment op den inwendigen dienst en de politie bij de mil. ziekenin- richtiDgen. Art. 21. Het geneeskundig en bedieningspersoneelstaat rechtstreeks onder zijne (chef der ziekeninrichting) bevelen. Hij treedt tegenover dit personeel als compagnies- en gedeeltelijk als korpscommandant op, overeenkomstig enz. Art. 28. Hij (de chef) is tevens verantwoordelijk voor de goede en geregelde uitoefening van den pharm. dienst en verplicht zich op onbepaalde tijden, doch minstens eenmaal in de drie maanden, door persoonlijke inspectie te overtuigen van den toestand der apotheek in het algemeen en van den voorraad, de qualiteit en de wijze van bewaring der geneesmiddelen enz. in het bijzonder. De E. A. W. apotheker staat dus rechtstreeks onder de bevelen

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 143