150 De korpscommandant en de Kassen-Commission beschikken over deze fondsen, zonder ter zake eenige verantwoording schuldig te zijn. Bij de inspectiën wordt alleen nagegaan, of van die fondsen behoor lijk wordt boekgehouden en of de uitgaven zooveel mogelijk door bewijzen zijn gestaafd. Behalve de genoemde fondsen worden nog vaste bedragen te goed gedaan voor diverse inrichtingen, als de officiers-rijschool, de artillerie-schietschool, de instructie-bataljons en -compagnieën, enz. Ook voor het onderwijs wordt jaarlijks eene vaste som ter beschik king gesteld van de generaals, belast met een territoriaal comman- dement en van de inspecteurs der artillerie en der genie. Deze autoriteiten verdeelen de gelden naar de behoefte onder hunne onder hebbende troepen en inrichtingen. Van de fondsen, bedoeld sub 5, e en fj ontvangen de compagnies commandanten 5/6 gedeelte, waarmede zij de betrekkelijke uitgaven, voor zooveel hunne compagnie betreft, moeten bestrijden. Het res- teerende 1/6 gedeelte blijft in de korpskas voor eventueele extra uitgaven. Die sommen worden niet nader verantwoord, maar eene behoorlijke boekhouding en de overlegging van bewijzen (reparatie- staten, quitantiën) wordt gevorderd. Toezicht hierop wordt uitge oefend door den korpscommandant en door de reeds genoemde inspecteurs. Traktementen en soldijen worden steeds vooruit betaald. De trak tementen op den 1™, de soldijen op den lcn, 1 len en 21en der maand. De maand wordt altijd berekend op 30 dagen. Op de soldij-dagen ontvangt de compagniescommandant het zijne compagnie aankomende op eene „Löhnungsliste", die zeer beknopt schijnt te zijn. Iedere maand maakt hij op een „Verpflegungsrapport", waarop alle mutatiën voorkomen zoomede eene afrekening van het gedurende de afgeloopen maand te veel of te min ontvangen geld. Dit rapport, dat veel van onze 10 daagsche aantooning schijnt te hebbeD, wordt ingediend bij de „Kasse-Commission", die op hare beurt een generaal „Verpflegungsrapport" opmaakt en bij den intendant inzendt. De intendant betaalt na verificatie het uitgegeven bedrag, waar door de korpskas weder tot het oorspronkelijk bedrag wordt aangevuld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 161