151 - In het rapport der „Kassen-Commission" worden ook de betalingen aan officieren en beambten en de met hen voorgevallen mutatiën opgenomen. Te veel of ten onrechte genoten sommen, welke door de intendance zijn geroijeerd, moeten door de leden der „Kassen-Commission" da delijk worden teruggestort. De intendant is echter bevoegd eene terugbetaling bij termijnen toe te staan. Quaestiën tusschen de „Kassen- Commission" en den intendant worden aan de beslissing van het Ministerie van Oorlog onderworpen. Voeding. Er bestaan voor de Duitsche troepen drie voedingstarieven a. Yoeding in garnizoen; b. op marsch; c. te velde. In garnizoen betaalt de soldaat zijne voeding en heeft de inten dance in den regel daarmede geene bemoeienis. Alleen op groote plaatsen, waar garnizoensbakkerijen opgericht zijn, zorgt de mil. adm. voor brood, waarvan de waarde door de menages wordt vergoed. Daar de soldij voor eene behoorlijke voeding ontoereikend schijnt, wil de soldaat iets voor andere doeleinden overhouden, zoo is thans bepaald dat eene tegemoetkoming van 3 Pfennige per hoofd aan de menages kan worden betaald ter verbetering van het ontbijt, en dat, zoo hoofd- of middagmaal op meer dan 13 Pf. komt te staan, het meerdere eveneens door het Rijk zal worden bijgepast. De vastgestelde dagelijksche rations zijn(in grammen) a. In garnizoen. 750 brood; 150 vleesch 90 rijst of 120 gort of 230 peulvruchten of 1500 aardappelen; 25 zout. b. Op marschin kampementen of kantonnementen. 1000 brood; 250 vleesch 120 rijst of 150 gort of 300 peulvruchten of 2000 aardappelen; 25 zout;

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 162