152 15 koffie in gebrande boonen. Yoor deze raarscbvoeding betaalt de soldaat 13 Pf. daags. Het meer kostende betaalt het Rijk. c. Te velde. 750 brood of 500 beschuit 375 versch of gezouten vleesch of 250 gerookt rund- of schapen- vleesch, of 170 spek; 125 rijst of gort, of 250 peulvruchten of 250 meel of 1500 aardappelen; 25 zout; 15 koffie in gebrande of 30 in rauwe boonen; 1/j o liter brandewijn (alleen op specialen last van den bevel voerenden generaal). Wordt van verduurzaamde levensmiddelen gebruik gemaakt, dan bestaat het veldration uit: 750 brood of 500 beschuit; 200 vleesch in blikken 250 groenten; 15 koffie (als boven). Kleeding. De kleeding wordt geheel door het Rijk verstrekt, maar blijft ook steeds 's Rijks eigendom. Alleen de laarzen, schoenen en hemden worden aan de onderofficieren en gereëngageerde minderen in eigendom afgestaan, wanneer de draagtijd dier kleedingstukken verschenen is. De kappen der laarzen moeten evenwel in ieder geval weder ingeleverd worden, wanneer de dragers den dienst verlaten. Sokken worden niet verstrekt; onderbroeken alleen van 1° October tot 1° Mei. Yoor ieder zelfstandig korps is een uitrustingstaat van kleeding volgens de oorlogsformatievastgesteld, waarvan de waarde, berekend volgens officieele prijslijsten, het kleedingfonds van het korps uitmaakt. Daar ieder kleedingstuk een draagtijd heeft, wordt na afloop van ieder jaar nagegaan hoeveel het fonds door waarde-vermindering der kleeding is achteruitgegaan en het verschil door het Rijk bijgepast) hetzij in geld alleen, hetzij in geld en stoffage.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 163