169 met een zandstraal matglas maakt, had eene vingerwijzing moeten zijn om de snelheid der gasmoleculen en vooral de snelle herhaling van hare stooten tegen den ziel wand niet te vertrouwen." Ten slotte herhalende dat het sluitstuk met den mantel naar achteren wil, terwijl de kern geneigd is, met het projectiel naar voren te schuiven, eindigt Moch met de uitspraak„Er zullen er nog wel meer sprin gen." De Engelsche artillerie neemt op 't oogenblik proeven met een staaldraadkanon van 15 cM. systeem Longridge van Easton en An derson te Erith. Het kanon is vervaardigd naar hetzelfde systeem als het Russische 15 cM. Longridge-kanon, dat te Oboukhof gegoten is en te Ochta zijne eindbeproeving onderging. Na duizend schoten is dat kanon opnieuw getubeerdhetgeen, blijkens het officieele rapport, zeer snel geschiedde en zeer weinig kostte, waarna opnieuw 500 schoten wer den gelost. Het kanon had na die 1500 schoten in geen enkel op zicht schade geledenWij hebben hier andermaal te doen met een canon a ame amovible. Evenals bij het nieuwe Duitsche geweer is bij dit kanon rekening gehouden met de trillingen, die het schot mededeelt aan den wand der ziel. De stalen mantel, die het kanon voor bijna omhult, raakt niet aan de met staaldraad omwonden kern, maar laat toe dat deze, den geheelen transversalen stoot en de vrijgekomen warmte opnemen de, zich naar willekeur kan uitzetten. De druk op het sluitstuk daarentegen, wordt overgenomen door den mantel. Ook met de lengte uitzetting door de warmte van de met staaldraad omwondeDe kern is rekening gehoudende kern drukt niet onmiddellijk tegen de aan den mantel geschroefde kulas, maar tegen zes in die kulas geschroefde bouten, die door middel van zes veeren (met een kracht van 9000 KG.) tegen de kern worden gedrukt. Was de mantel van dit Russische kanon van gietijzer, bij het Engelsche kanon is hij van staal. Werd in Rusland geen hoogere lading toegelaten dan 18 KG. bruin prismatisch buskruit, in Enge- 26 31 land durfde men met een ladingsquotiënt van en eene aan- vangssnelheid van 627 M. een gasdruk te trotseeren van 2600 KG. üb

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 180