MILITAIRE ZIGZAG FANTASSIN. Is de zucht naar verandering den raensch ingeschapen, verande ring altijd in den zin van verbetering, voor den niet met aardsche goederen gezegenden landsdienaar lost zich die zucht op in het woord promotie en bij den militairen landsdienaar der landmacht brengt dat woord de gemoedssnaren zelden zoo in beweging als in de eerste maand van het jaar, dank zij het van een rangnummer voorzien ex tract-stamboek, dat de twee getrouwe Gorinchemsche onderdanen van het hoofd van staat telken jare publiceeren van al de officieren van het Koninklijke leger der Nederlanden en van de Nederlandsche Indiën, vervolledigd door eene biographie van elk der genummerden, voor meer intiemen kring bestemd en in diezelfde maand op te maken door den daartoe geroepene, tevens den bekenden vriend die elk zijn feilen toontals er ten minste feilen aan te toonen zijn. De vorenvermelde schepping van J. Noorduijn en Zoon en voor de Indische officieren bovendien nog de naamlijst waaraan 's Lands Drukkerij het aanzijn schenkt, zij mogen zich in eene bijna onge ëvenaarde populariteit verheugen; de zestigste jaargang, die met de intrede van 1891 van het 'eerstgenoemde werkje het licht ziet, kan hiervoor tot bewijs strekken. Eigenaardig is de werking, die zij telkens opnieuw uitoefenen op ieder onzer, wien deze boekjes voor het eerst na hunne jaarlijksche wedergeboorte in handen komen. Wie, die ze dan ter zijde legt, zon der eens even den eigen naam in de lijst te hebben opgespoord Wie, die durft verklaren dat hij zich over deze jongensachtige nieuws gierigheid reeds heeft heengezet? Zelfs zij, die het oude boekje tot den dag hebben bijgehouden, kunnen de verzoeking niet wederstaan om in de nieuwe ranglijst van DOOR

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 183