182 schaftorde afkomstig, waarbij wij mededeelen dat zij proefhoudend is gebleken en dat de regeling goed en met de prijzen der levensmiddelen op Java uitvoerbaar is. Daar zijne soldaten te kennen gaven, nergens zoo goed en smakelijk te hebben gegeten als bij het korps, waarbij be doelde compagniescommandant diende, vermeenen wij zijnen collega's geen ondienst te doen, die schaftorde in dit tijdschrift op te nemen. Wjj teekenen hierbij echter nog aan dat deze schaftorde is ontworpen, toen het vorige tarief N°. 15 nog van kracht was; eene omstandigheid, die evenwel de hierbij aangegeven regeling weinig minder uitvoerbaar maakt. Schaftorde voor eène Europeesche en eene Inlandsche menage berekend naar eene sterkte van 100 man. Ontbijt Europeanen. Koffie en brood van gouvernementswege. Suiker 1.5 KG. Boter per dag en per man 0.01 KG. Toespijs. Per man 1 eendenei of 2 kippeneieren of 1 gebakken ei; per 100 man 3 a 4 KG, zoetem. of komijnekaas of 4 blikjes (groote) groene kaas of 10 KG. vleesch voor beafstuk of 15 KG. rookvleesch of 1 a 2 hammen (bij feestelijke gelegenheden) of sardijntjes 1 blik per 3 man of 2 lobaks per man. Ontbijt Inlanders. Brasketan 0.01 KG. per man; per 100 man 4 klappers voor zanten en 2 om te raspen of brood (zoet) van 0.02 KG. Koffie als bij Eu ropeanen. Bij 't ontbijt kan ook 1 eendenei verstrekt worden. Soep- en Middageten. Rijst: voor Europeanen wordt het geheele ration verstrekt. Onder- deelen van een kilo worden ingehouden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 193