204 Tenzij zij onmiddellijk dooi' Europeesche troepen kan ondersteund worden, zal deze colonne zich in geen ernstig gevecht met eene aan zienlijke vijandelijke macht inlaten. De grensbewaking en verdediging zal geschieden met de middelen ter beschikking van het civiel bestuur. (1) Centrum-colonne. Deze colonne trekt de Buffelrivier over te Rorke's drift, waartoe met het oog op den hoogen waterstand tijdig de noodige voorbe reidende maatregelen genomen moeten worden, zoo mogelijk door het leggen van twee pontonbruggen. Na het overtrekken der rivier zal deze colonne een tweetal dagen behoeven om eene geschikte stelling in te nemenvanwaar verder vooruit kan worden gerukt. Vandaar uit moeten maatregelen tot het meevoeren van brandstoffen genomen wordendaar het land geen brandhout oplevert. De plaats voor een vooruitgeschoven depot zal van omstandighe den afhangen en waarschijnlijk bij den Isipese-berg of bij de Witte XJmvolosi-rivier gevonden moeten worden; met het oog op de geringe sterkte van het daarvoor af te zonderen garnizoen moet het goed versterkt worden. Met de colonnes rechts en links moet de gemeenschap onderhou den worden. Linkercolonne. Deze colonne trekt dadelijk de Bloedrivier over. De ambtenaren van het civiel bestuur zullen zorg dragen de Zulu's aan het verstand te brengen dat deze voorwaartsche beweging niet als een aanval behoeft beschouwd te worden, maar tevens dat geen ver zameling van gewapende inboorlingen in de nabijheid der troepen kan worden toegelaten. Het uitlokken van vijandelijkheden moet evenwel worden vermeden. Alle middelen moeten worden aangewend om het goedgezinde ge deelte der bevolking van het deelnemen aan den strijd terug te houden en hen tot onderwerping te bewegen. Yoor verblijfplaatsen en voeding van hen, die zich onderwerpen, moet zorg gedragen worden. (1) Zooals reeds op blz. 201 werd medegedeeld, is dit gedeelte der instructies niet tot uitvoering gekomen en bleef de oorspronkelijke 2e colonne in Natal achter.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 215