218 Zal dus poging strafbaar zijn, dan is een eerste vereischte dat tegen het voltooide misdrijf eene zwaardere straf is bedreigd dan ge vangenisstraf voor Europeanen of dwangarbeid buiten den ketting voor Inlanders. Is tegen de volbrachte daad eene lichtere straf bedreigd dan ge vangenisstraf of dwangarbeid b. d. k. dan is poging alleen strafbaar, wanneer dit in het wetsartikel uitdrukkelijk is aangegeven. In dit geval is de poging strafbaar met dezelfde straf, die op het voltooide misdrijf is gesteld, tenzij het tegendeel uitdrukkelijk is bepaald, of wel, wanneer tegen de volbrachte daad gevangenis of dwangarbeid buiten den ketting is bedreigd, welke bij straf bare poging met een derde wordt verminderd. Is op het misdrijf gesteld tuchthuisstraf van 5—10 jaar of verbanning, dan is de poging strafbaar met gevangenisstraf van 1—5 jaar. Is er tegen bedreigd dwangarbeid in den ketting van 5—lOjaar, dan is de poging strafbaar met dwangarbeid buiten den ketting van 1 —5 jaar. Men krijgt een beter overzicht, als men de stralfen van het ge- meene recht in volgorde rangschikt. Voor het Wetb. van Str. voor Inlanders krijgt men dan het volgende schema. Is tegen het voltooide misdrijf bedreigd: 1 .doodstraf. dan is de poging strafbaar 2°. dwangarbeid in den ketting 5—20 jaar /met de straf volgende idem 515jaar lop die welke op de vol- brachte daad is gesteld, idem 510 jaar dan is de poging strafbaar met dwangarbeid buiten den ketting van 15 jaar, 5 dwangarbeid buiten den ketting van dan is de poging alleen ten hoogste 5 jaar straf baar, wanneer dit uit drukkelijk in het wetsar. tikel is omschreyende straf wordt nu met één derde verminderd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 229