246 maar veel overleg! Somtijds zelfs moet de artillerie geheel zwij- geu. 4°. De verdediger staat voor H défilé. Help mede, opdat zoo spoedig mogelijk de eigen infanterie den ingang bereike. Verniel dien ingang niet, bestrijk 's vijands terugtochtsweg. Uitbreiding op den veroverden oever is gevaarlijk, let daar op uwe bedekking. Is de verdediger door liet défilé gelokt en daarna verslagen, volg hem dan op den voet, echter niet zonder den steun der infanterie. II. Verdediging. Verniel op last het défilé, of leg er hindernissen. Do eischen van een mogelijken terugtocht en 't gevaar voor om vatting maken opstelling achter 't défilé wenschelijk. Uitzonderingen: De artillerie staat vóór het défilé in geval: 0. van voorhoedegevechten; l). de voor de verdediging aangewezen zijde wordt beheerschtde over zijde goede stellingen biedt. Waak bij opstelling in een halven cirkel tegen 't enfileeren uwer vleugels. Versterk u en dek u. Bij achterhoede-gevechten standhouden achter 'c défilé tot den avond; bij echec den tegenaanval steunen. Dek met alle opoffering de retraite dor eigen infanterie. F. Rivieren. 1, Verdediging. De verdediger valt den aanvaller aangedurende of onmiddellijk na 't slaan eener brug; den overtocht rechtstreeks te beletten, is zijn doel niet] slechts waarnemen en kleine overgeroeide afdeelingen terug drijven is hem mogelijk; daartoe heeft hij* gedekte artillerie noodig; nachtelijke verkenningspatrouilles aan den oever des aanvallers zijn wen schelijk; bewaking van doorwaadbare plaatsen (zelfs onbruikbaar gemaakte) is noodzakelijk. De voorposten des verdedigers blijven op hare plaats waarnemen, terwijl zijne reserve den aanvaller terugwerpt en diens brugbouw of overgang belet.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 259