250 e. 's vijands geschutvuur wordt er op gericht, en dat vernielt de wegen en maakt de passage onveilig zij wegen hebben boven verkeers wegen de voorkeur; men gebruike den rem. Stelt daarom uwe artillerie op achter den weg als maskerricht ndirect, observeer van op den weg. De aanval verloopt langzaamtenzij bij verrassing, zou stoutmoedig optreden eenvoudig roekeloos zijn. Geduld, overleg, volharding! liet aanvalsplan moet en détail overlegd en stipt gevolgd worden; stelling-verandering onder vuur is veelal ondoenlijk. De artillerie blijft vereenigdechter kunnen een paar gedeta cheerde sectiën den schijnaanval op enkele toegangen ondersteunen; voorts moet ook de aanvaller op de opname van een mislukten hoofdaanval bedacht zijn. Eischen voor het hoofdaanvalspunt: a. Gedekte nadering, h. Gele genheid tot ontwikkeling c. Zwakke ligging van het aanvalspunt (bijv. op een flank der stelling). Een punt, dat slechts te bereiken is door een lang, open défilé, dat zijlings geene batterijstellingen op werkzameu afstand aanbiedt, mag geen hoofdaanvalspunt zijn. De infanterie kan eventueel dat puut door verrassing nemen; de artillerie neemt haar bij échec op en dekt hare retraite. Dekking. De artillerie verbetert hot terrein in en den weg naar hare positiëndoor vooruitgeschoven infanterie wordt zij gesteund; infanterie en artillerie drijven daartoe de verdedigende infanterie en artillerie terug. De beste dekking verleent de nacht. Soms wordt over dag op zeer werkzamen afstand, onder dekking van infanterie, de batterij- bouw tegenover 2 of meer geschikte aanvalspunten begonnen's nachts daarna wordt de batterij bewapend, terwijl de infanterie vóór blijft. De artillerie opent haar vuur eerst als de eigen infanterie op ernstigen weerstand stuit, maar vuurt dan ook krachtig door. DoelenZoowel de verdedigende artillerie als de aanvalspunten; de verdedigende artillerie kan echter slechts in bedwmtig gehouden, niet tot zwijgen gebracht worden. De artillerie doet het mogelijke om de stormende infanterie te volgen en mede de genomen stelling te bezetten; zij vervolgt krachtig mede.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 263