276 eenige opvoeding worden aangetroffen, ik bedoel met water gevulde flesschen. Nu is mijn bescheiden vraag, wat er in kampementen met waterleidingen tegen zou zijn om op de privaten een kraan te maken en in de minder gelukkige kazernes op de bedoelde gelegenheid een eiken dag met water te vullen oud wijn-ot biervat neder te zetten, waaruit een mede beschik baar te stellen dozijn ledige flescken zou kunnen worden gevuld? Zouden door dezen niets kostenden doeh zeer practischen maatregel reinheid en zoodoende hygiëne niet gebaat worden? Een infanterie-offieier. Een billijke vraag naar aanleiding van den inhoud van tarief No. 36. Niettegenstaande herhaaldelijk het militair tarief No. 36 ter sprake is gebracht en slechts enkelen kunnen bogen op het behalen eener over winning, dan wel kunnen wijzen op het slagen in hunne pogingen, gevoelen wij ons toch genoopt nog eenmaal op dit aanbeeld te hameren, om niet alleen op het onmogelijke, doeh tevens op het onbillijke in eene bepaling van voormeld tarief te wijzen. Aangezien de door ons voor te stellen wijziging ook geene vermeer dering van uitgaven van 's lands gelden zal ten gevolge hebben, vleien wij ons tevens dat deze regelen het hunne zullen bijdragen om den onge- wenschten toestand zoo spoedig mogelijk te doen ophouden, dus, dat aan de hierondervolgende wenken eenige aandacht zal worden geschonken. Bij paragraaf 42 van tarief No. 36 is nl. als toelichting op de 38 en 39 bepaald dat, „rechthebbenden hetzij op eene woning dan wel „indemniteit daarvoordie tijdelijk hun garnizoen verlaten, zonder al- „daar hunne woning aan te houden, noch ter plaatse van tijdelijk ver- „blijf eene woning betrekken, aanspraak hebben op de indemniteit van „huishuur voor hun vast garnizoen toegestaan". „Overplaatsing bij het „eene korps te volde" enz. Yoor ons doel zijn wij tot hier ver genoeg en gaan wij daarom over om ten eerste in de bres te springen voor de onder de 38 en 39 begrepen, naar elders gedetacheerd wordende officieren. Waartoe toch ontvangen voormelde officieren, indien zij noch in het oude noch in het nieuwe garnizoen eene gouv. woning betrekken de huis huur-indemniteit voor hun vast garnizoen, d. w. z. voor het garnizoen waar het korps, waarbij de officier definitief is ingedeeld, gelegerd is

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 289