294 3000 M. geopend werd. Op een bericht dat de vijand ook uit het Z. O. aanrukte, werd een der vuurmonden een paar honderd M. in die richting vooruitgebracht, doch spoedig weder op zijne oorspron kelijke plaats hersteld. De beide overige nog beschikbare compagnieën v/h lc bat. 24° regiment hadden om 12 uur stelling genomen, front naar het Oosten, rechts voorwaarts van de sectie artillerie en wel in verspreide orde. De compagnie v/h 2e bat. 24e regiment (luitenant Pope), die op voorposten geweest en dientengevolge 's morgens niet mede was uitgerukt, verlengde die opstelling naar rechts en was opgesteld in bataille in de onmiddellijke nabijheid van den weg. Op dezen vleugel kon de aanval, tengevolge van den tegenstand van de rechts voorwaarts opgestelde bereden troepen, niet zooveel terrein winnen als op den linkervleugel, waar de vijand van de heuvelrij afdalende de verdedigers spoedig noodzaakte verder terug te gaan en op ongeveer 270 M. van het kamp andermaal stelling te nemen. Deze beweging, eene meer aaneengesloten opstelling ten doel hebbende, had evenwel ten ge volge, dat de hulptroepen, opgesteld in den uitspringenden hoek van de aaneengesloten stelling, waarvan ééne zijde naar het Noorden on de andere naar het Oosten gekeerd was. in hunne thans vooruit geschoven positie te veel werden blootgesteld. Zoover de gegevens toelaten daarover te oordeelen, was de op stelling om 1 uur nm. als volgt: Op den linkervleugel, front naar het Noorden, de compagnieën Younghusband, Hostyn en Cavaye, in bataille naast elkander. Rechts voorwaarts van die lijn de beide compagnieën hulptroepen en daar achter de artillerie vurende in Oostelijke richting. Rechts voorwaarts van de artillerie, front naar het Oosten een compagnie v/h le bat. 24° regiment in bataille, rechts daarvan de overblijvende compagnie van dat korps verspreid en daarnaast de compagnie Pope in bataille met den rechtervleugel aan den weg. Op eenigen afstand voor waarts van den rechtervleugel stonden al de bereden troepen onder den kolonel Durnford. De nog beschikbare hulptroepen werden in reserve gehouden om den vijand te vervolgen na het afslaan van den aanval, waartoe men hem, zooals in vroegere Kaffir-oorlogen gebruikelijk was, wilde aanmoedigen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 307