308 blijkbaar gemakkelijk in te voeren maatregel, doch heeft hij daarbij wel genoeg rekening gehouden met de omstandigheid, dat ook voor de hospitalen levensmiddelen geleverd worden, of met het feit, dat in vele garnizoenen geen twee kapiteins voor dergelijke commissiën te vinden zijn. Ook verdient de vraag, of bij de bestaande organisatie van de militaire administratie aan de daartoe behoorende officieren, zonder bezwaar voor den dienst, een plaats als lid in dergelijke keurings- commissiën kan worden aangewezen, wel eenige nadere overweging. Z. heeft dan ook blijkbaar meer zijn aandacht gevestigd op een der groote garnizoenen en er o. i. niet voldoende aan gedacht, dat de door hem aangegeven regeling ook voor andere en derhalve voor alle garnizoenen zal dienen te werken. Gaan wij alsnu in de eerste plaats na hoe de keuring der levens middelen enz. thaus geregeld is. Om iets te verbeteren, moet men 't eerst eens zijn omtrent hetgeen verbetering behoeft. De levering kan plaats hebben ten behoeve van A. de ziekeninrichtingen; B. de troepen. De levering voor de genie- en artilleriemagazijnen, voor de genie- werken en voor uit te rusten expeditiën en excursiën, zoomede tot verzending naar elders gaan wij met stilzwijgen' voorbij. ad A. Hetgeen voor de ziekeninrichtingen geleverd wordt, wordt in ontvangst genomen in die inrichtingen vleesch echter uitgezon derd en gekeurd door den beheerder. In geval van geschillen tusschen den beheerder en den aannemer wordt de zaak onderworpen aan de uitspraak eener commissie bij de ziekeninrichtingen, waarbij drie of meer officieren van den geneeskundigen dienst beschikbaar zijn, bestaande uit drie officieren van dien dienst; bij de overige ziekeninrichtingen, bestaande zoo mogelijk uit twee officieren van den geneeskundigen dienst en één officier van het garnizoen, of een officier van gezondheid en twee officieren van het garnizoen (c q. als derde lid een onderofficier). ad. B. Hetgeen voor de troepen en troepenpaarden of lastdieren geleverd wordt zoomede het vleesch voor de ziekeninrichtingen

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 321