318 niet in die mate ondervonden worden, al de bezwaren, waarop wij in vorenstaande regelen de aandacht vestigden. Hoe nu een en ander te regelen? Aannemende, dat het woord „garnizoens-voedingcommissie" geen misverstand zal doen ontstaan om trent den werkkring der commissie - welke trouwens in breede trekken werd aangegeven-, zouden wij derhalve aldus genaamde commissiën in net leven wenschen zien geroepen. In de garnizoenen, waar voor dien dienst meer dan bijv. acht of stel tien subalterne troepenofficieren beschikbaar zijn: bestaande uit twee troepenofficieren behoorende tot de zes oudsten. Deze twee o .eieren worden voor een maand in commissie benoemd, met hen, die voor de volgende maand in aanmerking komen als plaatsvervangende leden, om als 't noodig is dadelijk te kunnen invallen. Aan deze commissie wordt als derde lid toegevoegd op plaatsen waar drie of meer dan drie officieren van het dienstvak der militaire administratie voor dezen dienst beschikbaar zijn, een officier van dat dienstvak ie me e vooi oen maand in commissie wordt benoemd, met zijn pvo Bei vooi de volgende maand als plaatsvervangend lid In dergelijke garnizoenen bestaat dus de commissie uit twee troepen officieren en een administratie-officier. Zijn in het garnizoen minder dan drie administratie-officieren beschikbaar om als derde lid der commissie te worden aangewezen, dan rouleeren een of twee troepen- o mieren, in rang of anciënniteit volgende op de hierbovenbedoelde derde°Tdieren' d9n administratie-officier. een benoeming tot Bij elke verrichting moet de commissie voltallig wezen: dus bij de daagsche fourageenngen,- bij het opnemen der voorraden, bij het voor rekening van den aannemer aankoopen van levensmiddelen enz. U het inspecteeren der pakhuizen, slachterijen, bakkerijen enz. De commissie neemt hare conclusies bij meerderheid van stemmen en aan haar beslissing moet de aannemer zich onderwerpen. Yoor de brood- en vleeschfourageenngen, zoowel als voor het keuren van het levend vee, wordt eiken dag een der leden bij toerbeurt aangewezen. In geval van geschillen tusschen den aannemer en het dienstdoende lid word de zaak onderworpen aan de beslissing der geheele commissie mot dezelfde gevolgen als zooeven bedoeld,

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 331