MILITAIRE ZIGZAG FANTASSI'N. Over het algemeen kan het leger iu Indië niet over miskenning van zijne diensten klagen; waar eenigszins mogelijk, wordt over zijn doen en laten de loftrompet gestoken en worden aan dat instrument tonen ontlokt, die den deskundigen beoordeelaar of den man, die in do gelegenheid is geweest, achter de schermen te kijken, soms wel eens wat al te fraai in de ooren klinken. Maar komaan, laat ik de laatste zijn, om mij aan deze nu en dan wel wat hooggestemde jubelkreten te ergerenze gelden immers ook mij, nederig lid van het groote geheel en zijn een kleine ver goeding voor hetgeen ons aan promotie en betaling wordt onthouden. 'Een klein weinigje te mild toegezwaaide wierook draagt er het zijne toe bij om andere in den dienst ondervonden onaangenaamheden en misères te doen vergeten en om officieren en minderen tot trouwe plichtsbetrachting te blijven aansporen, daar waar hen in den strijd om het leven, in de bekommering over hun toekomst en onder de speldenprikken van het heden de moed in de schoenen zou zinken. Evenals zeker de meeste mijner kameraden, heb ook ik wel eens vleiende berichten en verslagen in couranten en tijdschriften gelezen, waarvan ik eenzij het dan ook microscopisch klein gedeelte op mij zeiven kon toepassen, heb ook ik wel eens oogenblikken gehad, dat ik mijne nederige positie voor een oogenblik vergat, om mij een personage van gewicht te achten en mijne verdiensten tot een beden- kelijken omvang op te blazen en toch wat beteekenden de verrichte daden in vergelijking met die van een dienstvakdat zooveel meer doet en toch nimmer zijn werk in 't, licht gesteld, naar waarde geschat ziet P Ik heb hier het oog op den topographischen dienst, het doel van DOOR

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 373