BOEKBEOQRDEELIIH, De postduif in dienst van den oorlog en van den vrede\ door M. C. van Rouveroij van Nieuwaal, kapitein der genie. Uitge geven te Samarang bij de firma GK C. T. van Dorp Co. Schrijver zegt in zijn Voorbericht, dat de bedoeling, waarmede hij zijn boekje heeft samengesteld, alleen is geweest, om in een klein bestek zooveel mogelijk wetenswaardigs omtrent de postduif samen te voegen. Dat hij zjjn doel bereikt heeft, zal iedereen erkennen, die van het 141 bladzijden groote en van drie fraaie platen voorziene werk heeft kennis genomen. Letterlijk alles wat van de postduif bekend is, wordt hier op onderhoudende wijze behandeld; niets wordt overgeslagen, wat den lief hebber belang kan inboezemen. Een blik op de inhoudsopgave zal den belangstellende reeds dadelijk van de juistheid van het vorenstaande overtuigen en al lezende zal hij tot de slotsom komen, dat de schrijver er volkomen in geslaagd is, om alles bijeen te zamelen, wat van de natuurlijke historie, het voedsel en het drinkwater, het paren, de dressuur, de verpleging, enz., enz. van post duiven is gezegd en geschreven. Heeft de arbeid van den kapitein Van Rouveroij van Nieuwaal groote waarde voor officieren en minderen, die met den postduivendienst belast zjjn of worden en zich zooveel mogelijk op de hoogte van hun taak wenschen te stellen, ook voor de duivenliefhebbers, zoo in als buiten het leger, wijst het boek den weg tot alles, wat met de voortteling, met de inrichting van tillen, met de hygiëne en met de verzorging van de dui ven verband houdt. We gelooven dan ook, dat de schrijver met zijn arbeid velen aan zich verplicht heeft en twijfelen er niet aan, of een ruim debiet zal het loon van zijn werk zijn. De prijs van het boekje is ons onbekend, het formaat is handig en bescheiden, terwijl het uiterlijk voorkomen niets te wenschen overlaat. W.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 381