374 Daartoe noodigen wij hen thans uit. Yan iedere serie van 25 portretten zal een afzonderlijke afdruk in het formaat van het album worden vervaardigd, en tegen den kos- tenden prijs verkrijgbaar worden gesteld. Het album is zoodanig ingericht, dat, zonder het geheel te schaden, supplementsbladen er aan kunnen werden toegevoegd. De tekst bevat al de namen; de portretten op de supplementsbladen voorkomende, zullen van af 1035 een doorloopend nummer verkrijgen. Het correspondeerend nummer kan dus eenvoudig achter de namen worden bijgeschreven. De termijn voor inzending kunnen wij thans zoo ruim mogelijk stellen, nu wij niet meer aan een bepaalden datum zijn gebonden. Zoodra 25 verschillende portretten zijn ingekomen, wordt onmiddellijk een supplementsblad vervaardigd en verkrijgbaar gesteld. Door de toe zending van een portret verbindt men zich echter tot het nemen, zoowel van een exemplaar vau het album als van het supplementsblad, waarop het eigen portret voorkomt. Mocht de deelname blijken niet groot genoeg te zijn om de onkosten te dekken, dan blijven de portretten ter beschikking van ons en zullen zij in de bibliotheek van het Instructie-Bataillon worden gedeponeerd. Ook daar zullen zij zeer welkom zijn, om met de voor dat doel reeds vroeger ontvangen portretten, de rij van verdienstelijke mannen, die door het Instructie-Bataillon in het Nederlandsche en Nederlandsch-Oost- en West-Indische Leger zijn gebracht en opgeleid, te vermeerderen en in beeld weder te geven. Mochten wij op deze wijze aan veler wenschen hebben voldaan en de overtuiging hebben geschonken, dat wij niets onbeproefd hebben willen laten, om allen, die aan het Instructie-Bataillon door vele goede en dankbare herinneringen verbonden zijn, de gelegenheid te geven, zich een blijvend aandenken aan die inrichting te verschaffen. De Samenstellers van het Herinnorings- Album van het Instructie-Bataillon C. A. Engelbreqt, le Luitenant L. A. H. Anemaet, 1° Luitenant'Adjudant.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 387