378 heeft, wordt de stroom geopend, echter onmiddellijk gesloten, zoodra het paard zich tegen het beslaan verzet. De paarden worden door den electrischen stroom bedwelmd en laten hun hoofd hangen. Een paard, dat zich steeds hardnekkig tegen het beslaan had verzet, liet, nadat het gedurende 15 seconden aan een electrischen stroom was blootgesteld, zich rustig beslaan. De proefnemer behoeft bij paarden, die reeds met, behulp van electriciteit werden beslagen, met de tong slechts het geluid na te bootsen dat een in werking zijnd toestel maakt; onmiddellijk zal het paard het hoofd laten hangen en het beslaan rustig toelaten. De „Russe Invalide" verzekert dat do electrische stroom het paard geen pijn veroorzaakt, maar alleen een onaangenaam gevoel in den mond teweegbrengt, gepaard gaande met een flikkeren voor de oogen. CORRESPONDENTIE. Kapitein E. K. A de Neve. Uw verzoek om nog eenige afdrukken van het laatste gedeelte van uw opstel van het vorige jaar te mogen ont vangen, is bij de uitgevers overgebracht. Vermoedelijk zal het verlangde nu reeds in uw bezit zijn. Militair apotheker J. Haak te Samarang. Uw brief van 4 Maart is in goede orde ontvangen. Dat u daarop nog geen bescheid hebt gekregen, is te wijten aan de omstandigheid, dat de gegevens, om u uitsluitsel te geven, tot dusverre ontbreken. Uw verzoek raakt echter niet in het vergeetboek. Kapitein Kroon te Atjeh. Dank voor uwe in goede orde ontvangen bijdrage. Invalide te B. Zou het niet beter zijn eene quaestie, waarover reeds zooveel gezegd is, voorloopig te laten rusten Door een samenloop van omstandigheden kan deze maal geen muta- tielijst worden bijgevoegd. De volgende maand zal dit verzuim hersteld worden. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 391