389 werk gezet om de door de inmiddels aangekomen vluchtelingen aange vangen verdedigingsmaatregelen te voltooien. De nacht ging aldaar evenwel rustig voorbij. Bij den rnarsch van de centrumcolonne van Isandhlwana naar de Buffelrivier op den morgen van den 23en Januari werd geen tegen stand. ondervonden, ofschoon eene talrijke bende vijanden gedurende den marsch op de linkerflank werd bespeurd. De geheele in het kamp van Isandhlwana op den 22™ Januari aanwezige troepenmacht bedroeg 67 officieren en 1707 minderen' waarvan ruim 850 Europeanen; hiervan werden gedood 52 officiereu en 806 Europeesche minderen, terwijl, met inbegrip van de non combattanten, 471 Inlanders het leven verloren, in het geheel dus een verlies van 1329 officieren en minderen. De colonne verloor bij deze gelegenheid o. m. haren geheelen trein van 132 wagens en 1400 trekossen benevens haren voorraad ter waarde van f 720,000 en de krijgskas met f 30,000 aan goud en was dus in den eersten tijd niet in staat iets te verrichten. Officieren en minderen bezaten den 23™ Januari niets dan hetgeen zij aan hadden, want de uitgerukte colonne had niets dan patronen en één dag vivres meegenomen en de vluchtelingen van Isandhlwana hadden niets kunnen redden. Alle bescheiden en papieren, zoowel van het hoofdkwartier als die van de andere korpsen, waren verloren. De vaandels (1) van het 2e bataljon 24° regiment waren in het kamp achtergelaten en zjjn nimmer teruggevondenhet regiments vaandel van het 1 bataljon was te Helpmekaar gebleven, maar het koningsvaandel was in het kamp en toen de Zulu's het kamp binnen drongen was het door den bataljons-adjudant, luitenant Melvill, weggeno men, om het met den hem vergezellenden luitenant Coghill in veiligheid te brengen. Deze beide officieren volgden denzelfden weg als de andere vluchtelingen, maar werden in de Buffelrivier om 2 uur 10 n. m. (2) ge dood; het vaandel werd den 4en Febr. d. a. v. in de rivier teruggevonden. (1) Elk bataljon infanterie heeft twee vaandels, het regimentsvaandel (regimental colours) en het koningsvaandel (queen's colours). (2) Bij het terugvinden van het lijk van den luitenant Melvill bleek zijn horloge stil te staan op 2 uur 10.

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 402