404 Het sub 6 gewenschte bureau voor den e. a. w. apotheker is er niet, evenmin als eene plaats ter opberging van zijn archief. Hij moet zich maar opschieten in de onwelriekende dampen, eigen aan een laboratorium en tevens schadelijk voor zijne papieren. Eene wachtkamer is nergens te vinden. Zij die wachten, moeten in de brandende zon of plasregen staan, tenzij zij een plaatsje tusschen de rijtuigen in de loodsen kunnen bemachtigen, vanwaar ze be schreeuwd moeten worden als de medicamenten gereed zijn. De gaanderij aan den binnenkant is te smal en de passage mag er niet gestremd worden. Maar er is nog meer dat ongeriefelijk is. Het laboratorium ligt tusschen de apotheek en het magazijn ter opberging der geneesmiddelen. Het in- en uitgaan is iets noodzakelijks dat elk oogenblik voorkomt! Het steeds loopen door het laboratorium is zeer storend voor den e. a. w. apotheker en zelf streng verboden als er een gerechtelijk scheikundig onderzoek wordt gedaan. Of schoon 't niet in de bedoeling kan liggen, is net omloopen door het tiesschenhok nu aangewezen, wat vooral 's nachts zeer onaangenaam en tijdroovend is. Het gemak van in elkaar loopende lokalen is dus zeer problematisch. Het oog van een apotheker had deze feilen en ongemakken onmiddellijk gezien, terwijl ze den niet belanghebbende zeer gemakkelijk ontgaan. Art. 39. Het laatste gedeelte van dit artikel stemt niet geheel overeen met het eerste. Als het bedieningspersoneel van de apo theek gerequireerd wordt uit het bedieningspersoneel van het hospi taal, dan is er van aanstellen door den e. a. w. apotheker geen sprake. Hoogstens kan aan zijn verzoek, om een door hem aan te wijzen bediende in de apotheek te plaatsen, voldaan worden, maar dan blijft hij altijd-afhankelijk van de goedheid van den chef v. d. ziekeninrichting. Dikwijls komt het voor dat onder het zalen- personeel geen geschikte Inlanders zijn. Velen willen nl. wel in de apotheek, maar niet op de ziekenzalen werkzaam zijn Deze worden echter door den chef v. d. ziekeninrichting niet aangenomen. De belangen van de apotheek gaan dus niet zamen met de belangen van de andere afdeelingen van de ziekeninrichting; maar met het regle ment, nu in gebruik, in de handen behoeft daar geen onderscheid tus schen gemaakt te worden. Een paar voorbeelden dienen, om dit

Indisch Militair Tijdschrift | 1891 | | pagina 417